Минулого дня пропускали також на Донеччині, але сьогодні рух на цьому напрямку заблокований.
1 травня, як і щодня, цей контрольний пункт в’їзду-виїзду працює з 08:00 до 16:00. Тут пропускають лише пішоходів.
Люди, які прямують через КПВВ, мають встановити мобільний додаток для самоізоляції “Вдома”. Часом в його роботі стаються збої. Так було минулого дня, 30 квітня. Про це Вільному радіо розповіли монітори БФ “Право на захист”, які слідкують за ситуацією на КПВВ.
“Ми зв’язалися з Мінцифри, нам обіцяли усунути неполадки з додатком впродовж 2 годин, але цього не сталося. У черзі накопичилися декілька сотень людей. Але всі, хто був у черзі — всі пройшли. Там є навіси, сонце в голову не світило, і лавки були, навіс стояв практично пустий. Але це ж люди, звісно вони стояли, адже кожної хвилини очікували на відновлення пропуску. Люди більш-менш розійшлися та хоч якось дотримувалися соціальної дистанції. Було багато людей з дітьми, вони сиділи”, — розповідає правозахисниця.
За інформацією представників благодійного фонду, на вихідних та у перенесені святкові дні КПВВ та тестування швидкими тестами тут працюватимуть як звичайно. Але в ці дні тут не буде моніторів “Права на захист”.
Додамо, за даними речника ДПСУ у складі ООС Ігоря Лизогуба, у п’ятницю через “Станицю Луганську” пройшли всього 1 560 людей, з них в підконтрольний уряду бік — 665 громадян.
На пункті Донеччини вчора також виникла проблема з перетином через збій у державному додатку.
За даними моніторки “Права на захист” Ольги, за цей час на пункті пропуску накопичилися 130 людей, з них близько половини — пішоходи без автівок.
“Люди звісно обурювалися: були й люди з дітками, і вагітна, і люди пенсійного віку, й з інвалідністю. Через велику кількість людей в модулі очікування не вистачало лавок для сидіння — люди й на вулиці сиділи. Військові приносили додаткові лавки. Співробітники міжнародної благодійної організації “Premiere Urgence” роздавали безкоштовно людям воду та чай”, — розповідає Ольга.
Зле ставало навіть тваринам.
“На вулиці сьогодні була спека, і двом котикам у переносних кошиках було дуже погано. А з боку підконтрольної території на їхніх власників чекали родичі. Тому ці люди попросили нашої допомоги, і ми перенесли їх тварин з модуля очікування до тих родичів, які очікували на підконтрольній стороні”, — розповідає правозахисниця Катерина Рачинська.
Коли додаток все ж запрацював, до закриття КПВВ встигли пройти на підконтрольну уряду територію всі, окрім одного чоловіка. Він залишився ночувати у наметі ДСНС.
За даними БФ “Право на захист”, 30 квітня представники т.зв. “ДНР” не пропустили 4 людей на контрольовану ними територію.
“Їх не було в списках “міжвідомчого штабу ДНР”. Люди все одно спробували перетнути лінію розмежування, дуже їх просили: хтось їхав на похорон, хтось повертався з важкохворою дитиною з інвалідністю 1 групи. Але все одно їх не пропустили, і вони повернулись на підконтрольну територію”, — каже правозахисниця.
За даними моніторів, 6 людей з КПВВ “Новотроїцьке” поїхали на 2-тижневу обсервацію у профілакторій в смт Гостре. Їм не змогли встановити на телефони мобільний додаток “Вдома”.
За інформацією речника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, у п’ятницю тут проїхали на контрольовану урядом територію 35 людей та 34 авто, а на тимчасово окуповану — 100 людей та 20 транспортних засобів.
Українські прикордонники готові пропускати людей на всіх 7-ми КПВВ регіону. Але 5 з них завжди безлюдні, це КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині й “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині. Руху тут немає, оскільки представники незаконних збройних формувань не пропускають людей до себе або від себе. І українські прикордонники вплинути на це ніяк не можуть.
Читайте також: