Підтримати
Бахмутянин Дмитро Самофалов
Бахмутянин Дмитро Самофалов. Фото: Facebook/Ті, хто тримає небо. Віртуальний музей Бахмута

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, чиє життя забрала російсько-українська війна. Цього дня згадаймо 29-річного Дмитра Самофалова із Бахмута. Він служив за контрактом з 2019-го року та загинув на початку повномасштабної війни, боронячи Маріуполь. 

Про Дмитра Самофалова розповіли на фейсбук-сторінці проєкту “Ті, хто тримає небо. Віртуальний музей Бахмута”.

Вільне радіо щодня розповідає про військових і цивільних, які стали жертвами російської агресії проти України. Ми прагнемо, аби їхні імена не залишилися лише статистикою. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його (її) життя, заповніть анкету для рідних і знайомих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами.

 

Дмитро Самофалов народився у Бахмуті, разом із мамою та сестрою жив на вулиці Зеленій. Закінчив місцеву школу №24, захоплювався футболом.

“Він мав виняткове почуття гумору. І не дивно, що у Дмитра було багато друзів, з яким він так любив грати у футбол біля школи та на полі біля ставка. Його не треба було просити про щось двічі, Дмитро охоче погоджувався допомагати тим, хто того потребує”, — розповіла сестра Дмитра Тетяна.

Строкову службу в армії Дмитро проходив у Криму, у роті конвою.

“Під час проходження строкової [служби] в Криму з їхньої військової частини залучали солдат для участі в масовці для фільму “Хайтарма” режисера Ахтема Сеітаблаєва. Можливо, десь там можна побачити Дмитра”, — доповнила Тетяна.

Дмитро Самофалов
Дмитро Самофалов у цивільному житті. Фото: Facebook/Ті, хто тримає небо. Віртуальний музей Бахмута

Після армії чоловік працював у слідчому ізоляторі на посаді молодшого інспектора, згодом перевівся у Харківську установу виконання покарань. А 2019-го разом із тоді ще майбутньою дружиною переїхав до Маріуполя та підписав контракт із ЗСУ. Дмитро Самофалов обіймав посаду стрільця у лавах загону спецпризначення “Азов” Національної гвардії України.

Повномасштабну війну Дмитро разом із дружиною зустріли у Маріуполі. 24 березня 2022 року військовий зазнав смертельного поранення у стрілковому бою під час оборони міста. Родина захисника дізналася про його загибель лише 7 квітня, а повернути тіло Дмитра вдалося у серпні 2022-го.

Зараз прах воїна покоїться на кладовищі в селі Іванівському, звідки пішов його рід, а частина зберігається у Стіні пам’яті на Лук’янівському цвинтарі столиці — разом з прахом побратимів з “Азову”.

Дмитра Самофалова нагородили медаллю “За військову службу Україні” та орденом “За мужність” III ступеня (посмертно). А цьогоріч ім’я Дмитра Самофалова отримали вулиці у Бахмуті та  Хромовому (перейменовані з вул. Толбухіна).

Захисникові назавжди залишиться 29. Світла пам’ять.


Завантажити ще...