Фігурантів справи — українців — звинувачують в тому, що пропагандували “російським мир” серед жителів Лимана та вдавали, що вирішують побутові і соціальні проблеми місцевих.
Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Імен підозрюваних не вказують, але зазначають їхню біографію.
За даними слідства, один з підозрюваних у липні 2022 року переїхав до Лимана з Єнакієво та очолив окупаційну адміністрацію.
Пізніше він призначив знайомого своїм заступником. Серед місцевих жителів він обрав прихильницю окупантів та дав їй посаду т.з. “керуючою справами міста Красний Лиман”.
“Перебуваючи у складі організованої групи, підозрювані розробляли програми “розвитку” зруйнованого агресором міста та створювали вигляд вирішення соціально-побутових питань”, — пишуть правоохоронці.
Група підозрюваних також займалась організацією святкування визначених окупантами дат, роздавали триколори жителям та пропагандували серед місцевих приєднання до Росії.
Ймовірно головний підозрюваний — Олександр Петрикін, який з 4 липня керував окупованим Лиманом. Він з’являвся у сюжетах пропагандистських ЗМІ.
Чоловік керував містом поки ЗСУ не звільнили Лиман від окупантів. Тоді він на останок записав звернення до жителів Лимана, в якому пообіцяв повернутись.
Відео: Telegram/Colonelcassad
За даними прокуратури, трьом фігурантам розслідування заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності, адже всі вони — українці. Їхня теперішнє місце знаходження не уточнюють. Якщо їхню провинну доведуть у суді, то їм загрожуватиме 12 років за ґратами, з забороною займатись певною діяльністю до 15 років, та з можливою конфіскацією майна.
Нагадаємо, ім’я псевдоочільника Ямполя під час окупації тепер є у поліції, чоловікові оголосили про підозру. Чоловік начебто погодився очолити окупаційну адміністрацію селища, проводив перепис жителів та розподіляв земельні ділянки під час окупації селища.
Читайте також: