Підтримати
Зображення до посту На керівників окупаційної адміністрації Лимана офіційно завели справу про колабораціонізм
Фото: Telegram/Донецька обласна прокуратура

Фігурантів справи — українців — звинувачують в тому, що пропагандували “російським мир” серед жителів Лимана та вдавали, що вирішують побутові і соціальні проблеми місцевих.

 

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Імен підозрюваних не вказують, але зазначають їхню біографію.

За даними слідства, один з підозрюваних у липні 2022 року переїхав до Лимана з Єнакієво та очолив окупаційну адміністрацію.

Пізніше він призначив знайомого своїм заступником. Серед місцевих жителів він обрав прихильницю окупантів та дав їй посаду т.з. “керуючою справами міста Красний Лиман”.

“Перебуваючи у складі організованої групи, підозрювані розробляли програми “розвитку” зруйнованого агресором міста та створювали вигляд вирішення соціально-побутових питань”, — пишуть правоохоронці.

Група підозрюваних також займалась організацією святкування визначених окупантами дат, роздавали триколори жителям та пропагандували серед місцевих приєднання до Росії.

На керівників окупаційної адміністрації Лимана офіційно завели справу про колабораціонізм 1
Фото: Telegram/Донецька обласна прокуратура

Ймовірно головний підозрюваний — Олександр Петрикін, який з 4 липня керував окупованим Лиманом. Він з’являвся у сюжетах пропагандистських ЗМІ. 

На керівників окупаційної адміністрації Лимана офіційно завели справу про колабораціонізм 2
Скріншот відео окупаційних ЗМІ

Чоловік керував містом поки ЗСУ не звільнили Лиман від окупантів. Тоді він на останок записав звернення до жителів Лимана, в якому пообіцяв повернутись.

Відео: Telegram/Colonelcassad

За даними прокуратури, трьом фігурантам розслідування заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності, адже всі вони — українці. Їхня теперішнє місце знаходження не уточнюють. Якщо їхню провинну доведуть у суді, то їм загрожуватиме 12 років за ґратами, з забороною займатись певною діяльністю до 15 років, та з можливою конфіскацією майна.

Нагадаємо, ім’я псевдоочільника Ямполя під час окупації тепер є у поліції, чоловікові оголосили про підозру. Чоловік начебто погодився очолити окупаційну адміністрацію селища, проводив перепис жителів та розподіляв земельні ділянки під час окупації селища.

Читайте також:


Завантажити ще...