На китайському гаджеті певної марки не встановлюється мобільний додаток “Вдома” для самоізоляції. Через це прикордонники не змогли пропустити чоловіка, який прямував через КПВВ.
Про це Вільному радіо розповіли монітори благодійного фонду “Право на захист”, які чергували на КПВВ “Новотроїцьке” у понеділок, 30 вересня.
“Сьогодні тут перетинав лінію розмежування молодий чоловік з телефоном марки “Huawei”, це сучасний китайський смартфон, але він не підтримує Google-сервіси. У них є свій магазин додатків, в яких є додатки “Дія” та “Вдома”. І встановити їх можна, але далі ніяких кроків немає, просто висить їхня іконка і все. З такою проблемою ми зіткнулися вперше”, — розповідає моніторка правозахисників.
Вона додає: ця проблема була не в однієї людини. Та ніякі засоби розв’язати цю проблему не спрацювали.
“Спочатку ми думали, що то якась проблема зі смартфоном того чоловіка. Але в той самий час підійшла дівчина з таким самим телефоном, і в неї теж нічого не вийшло. Але вона знайшла у себе старенький смартфон із завантаженою програмою “Вдома”, активувала його та пройшла далі”, — каже моніторка.
А чоловікові з сучасним смартфоном з операційною системою Android 10 довелося відправитись на обсервацію у смт Гостре неподалік Селидового.
Також, за словами моніторки, біля КПВВ “Новотроїцьке” був дуже сильний вітер.
“Він впливав на мобільний зв’язок, були перебої, адже вишки та антени мобільного зв’язку хитає. Але глобальних проблем це не принесло”, — каже моніторка.
Загалом, за інформацією речника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, за 8 годин пропуску тут у бік тимчасово окупованого Донецька проїхали 430 людей та 85 машин. А у зворотній бік — 252 людини та 38 автівок.
Як зазначила моніторка БФ “Право на захист”, серед цих людей були й іноземці, але з яких вони країн, моніторка не уточнює.
“На ТОТ проїхали 4 іноземці, а у бік підконтрольної території — троє, в тому числі жінка з Азербайджану. У неї “возз’єднання з родиною”: вона їде з Донецька, і на підконтрольній території на неї чекають діти”, — каже моніторка.
[banner_roz4]
Зазначимо, КПВВ “Новотроїцьке”, як і всі пункти пропуску на Донбасі, працює з 8-ї ранку до 16-ї вечора. Але фактично рух тут є лише у понеділок і п’ятницю — саме в ці дні представники т.з. “ДНР” розблоковують свій пост “Оленівка”.
За даними представника прикордонників Ігоря Лизогуба, у понеділок, 30 серпня через цей КПВВ у бік тимчасово окупованої Луганщини пройшли 1 015 людей, а на підконтрольну уряду територію — 1 161 громадянин.
Серед них були громадяни іноземних держав.
“Громадянка Молдови 1963 року народження з Кишинева відвідувала рідних на тимчасово окупованій території, і хотіла повернутися додому. Але в неї не було страхового полісу на випадок захворювання на COVID-19, і їй у перетині відмовили”, — розповідає монітор БФ “Право на захист”, яка чергувала тут.
Правозахисники допомогли жінці оформити такий поліс, і жінка змогла пройти через КПВВ.
Також, за словами монітора, кожного дня тут зустрічаються люди з протермінованою перепусткою.
“Жінка 1937 року народження зі статусом внутрішньо переміщеної особи фактично мешкає на непідконтрольній території. Вона була тут на інвалідному візку у супроводі доньки — хотіли пройти на вільну українську територію, аби звернутися у банк та отримати пенсійну картку. Але перепустка жінки була протермінована”, — розповідає монітор.
Цій жінці допомогли створити заявку на нову електронну перепустку, а її документи відправили координаційній групі СБУ. Тож обидві жінки змогли пройти, куди прямували, до закриття КПВВ.
Інші 5 КПВВ на Донбасі щодня відкриваються в односторонньому порядку, тобто українськими прикордонниками. Суміжні ж блокпости, контрольовані незаконними збройними формуваннями, залишаються без руху вже багато місяців поспіль. Мова про КПВВ “Золоте” та “Щастя” на Луганщині та КПВВ “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині.
Читайте також: