Підтримати
КПВВ "Станиця Луганська"
Фото: БФ "Право на захист"

На сході України щодня відкриваються всі 7 контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Але стабільно пропускають лише на Луганщині. Все через те, що рух через решту КПВВ блокують представники ОРДЛО.

 

КПВВ “Станиця Луганська”

Цей пункт пропуску працює щодня з 08:00 до 16:00. Він доступний лише для пішоходів.

Перед тим, як перетинати КПВВ, людина має встановити державний сервіс для самоізоляції “Вдома”. Вже на пункті пропуску необхідно здати тест на виявлення коронавірусу. Пункт швидкого тестування є просто на КПВВ. Або, як варіант, можна пройти платне дослідження.

Зазначимо, відповідно до “постанови” ватажка т.з. “ЛНР”, представники окупаційної влади дозволяють людині з’їздити на контрольовану територію та повернутися лише раз на місяць.

Цього тижня на “Станиці Луганській” почали облаштовувати сервісну зону, подібну до тієї, що вже функціонує на КПВВ “Новотроїцьке”. Про це Вільному радіо розповіли монітори благодійного фонду “Право на захист”, які стежать за ситуацією на пунктах пропуску.

“Тут з вівторка тривають ремонтні роботи – реконструюють КПВВ. Як саме та що облаштують, нам поки невідомо. Демонтували стару конструкцію заправки – розчищають місце. Це не впливає на роботу КПВВ”, – розповідає моніторка від благодійників.

КПВВ Станиця Луганська реконструкція
Триває реконструкція на КПВВ “Станиця Луганська”. Фото: БФ “Право на захист”

За словами правозахисниці, мобільний додаток “Вдома” вчора працював без збоїв. Медпрацівник встиг виконати 109 швидких тестів на COVID-19, всі виявилися негативними.

Але без ускладнень не обійшлось. З ними зіткнувся прописаний у столиці чоловік, який фактично мешкав у тимчасово окупованому Антрацитівському районі. Хотів вийти з т.зв. “ЛНР” та переїхати жити у Київ разом із родиною. При ньому був лише закордонний паспорт, на який в нього не було електронної перепустки. Правозахисники допомогли йому створити заявку на оформлення перепустки та відправити документи в координаційну групу СБУ. Назад його б не пропустили незаконні формування Луганщини, бо чоловік там не прописаний. Тому йому встигли оформити електронний документ до закриття КПВВ.

КПВВ “Новотроїцьке”

14 травня також працював на пропуск і гуманітарний коридор “Новотроїцьке-Оленівка” на Донеччині. Пропуск тут налагоджується лише двічі на тиждень – у понеділок і п’ятницю. В інші дні перетнути лінію розмежування на цій ділянці неможливо, хоча з підконтрольного Україні боку цей КПВВ працює щодня.

Рух на пункті “Новотроїцьке” здійснюється за таким самим графіком, як і на “Станиці Луганській”. Однак варто враховувати, що суміжний блокпост, підконтрольний окупаційній владі, зачиняється о 15:30.

Слід зазначити, що представники т.з. “ДНР” випускають з ОРДО лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.

На контрольному пункті Донеччини також є швидкі тести на виявлення коронавірусу, але платних тут немає. Зате з цього КПВВ можна відправитись на обсервацію в медзаклад. Таким варіантом зазвичай користуються ті, хто не може встановити сервіс для самоізоляції “Вдома”. Обсервація завершується щойно людина отримає негативний результат ПЛР-тесту, який там роблять.

За даними іншої моніторки БФ “Право на захист”, яка працювала тут цієї п’ятниці, до 17:00 встигли пропустити на ТОТ 79 людей та 16 машин, а у зворотному напрямку – 130 людей та 30 автівок.

“Двох людей розвернули НЗФ назад з блокпосту “Оленівка” – цих людей не було в списках на перетин. І взагалі, ці списки сьогодні (14 травня, – ред.) на “Новотроїцьке” не передали”, – розповідає правозахисниця.

За її словами, людей, які хотіли б перетнути лінію розмежування, тут було не дуже багато, і всі пройшли без проблем. Благодійники допомогли 55 людям встановити на смартфони мобільний додаток “Вдома” для 2-тижневої самоізоляції. І нікого не відправили на обсервацію. Впродовж дня тут виконали 144 експрес-тести, всі негативні.

Коли відкриються всі КПВВ Донбасу

Вимоги українських прикордонників однакові в обох областях:

  • масковий режим;
  • температурний скринінг;
  • самоізоляція з додатком “Вдома”;
  • якщо не вдалося встановити додаток – обсервація у спеціальному медзакладі.

Зазначимо, ще 5 контрольно-пропускних пунктів вздовж лінії розмежування залишаються без руху. Тому що представники т.з. “ЛДНР” не вважають за потрібне пропускати тут людей в будь-якому напрямку через тимчасово окуповані ними блокпости. Це КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Мар’їнка”, “Гнутове” та “Майорське” у Донецькій області.

Читайте також:


Завантажити ще...