Напередодні декому вдалося прослідувати й через КПВВ “Мар’їнка” та “Новотроїцьке” на Донеччині.
Піший КПВВ “Станиця Луганська” працює стабільно впродовж всього карантину. Він відкритий для перетину кожного дня, з 08:00 до 16:00 за київським часом. Для того, аби пройти тут, необхідно дотримуватися базових карантинних обмежень. А саме: перебувати у масці чи респіраторі, дотримуватись соціальної дистанції, погодитись на вимірювання температури.
Тобто, ані обстежуватись на коронавірус, ані проходити самоізоляцію під контролем мобільного додатку “Вдома” більше не треба. Ці послаблення діють допоки в усій країні встановлений “зелений режим” карантину.
За даними штабу ООС, через КПВВ “Станиця Луганська” напередодні у бік тимчасово окупованого Луганська пройшли 1 273 людини. А на підконтрольну уряду територію прибули 1 250 людей.
Зазначимо, на пункті пропуску «Станиця Луганська» почалася реконструкція. Як повідомляють в аналітичному звіті благодійного фонду “Право на захист” за травень, там планують оновити інфраструктуру за зразком КПВВ «Новотроїцьке». А саме: створити центр надання адміністративних послуг, поставити навіси тощо. Ремонтні роботи триватимуть до кінця літа.
Як повідомляють монітори організації, які чергують на цьому КПВВ кожного робочого дня, через цю реконструкцію люди стикаються з певними незручностями: приватні лабораторії перенесли ближче до проїжджої частини, лавки біля лабораторій прибрали, навісів немає, а тротуарна дорога розбита.
Маломобільним людям похилого віку тут допомагають подолати великі відстані від блокпоста представників т.зв. “ЛНР” до пункту українських прикордонників — їх підвозять електромобілями співробітники благодійної організації “Проліска”. За даними БФ “Право на захист”, лише у травні таким чином допомогли майже 4,5 тисяч маломобільних людей похилого віку. Зв’язатися з благодійною місією “Проліска” у “Станиці Луганській” можна за телефоном: 095 445 9278.
[banner_roz4]Щоранку всі 7 КПВВ вздовж лінії розмежування на сході відкривають для перетину українські прикордонники. Але пропуск через усі неможливий через закриті дзеркальні блокпости представників “ЛДНР”.
Робота 5-и із 7-и пунктів заблокована: йдеться про КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині та “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині. На цих КПВВ масового перетину немає вже понад рік.
Зазначимо, за даними штабу ООС, напередодні через КПВВ “Мар’їнка” все ж вдалося прослідувати на тимчасово окуповану територію двом людям, а у зворотньому напрямку — одній людині. Хто ці люди та на якій підставі їм дозволили перетин, ані штаб ООС, ані Держприкордонслужба не уточнюють.
Ще один гуманітарний коридор у Донецькій області, “Новотроїцьке — Оленівка”, працює на пропуск лише двічі на тиждень: щопонеділка та щоп’ятниці. Тобто, ймовірно, наступного разу тут можна буде проїхати чи пройти у понеділок, 21 червня.
Але бувають і винятки: за даними штабу ООС, тут напередодні, в суботу 19 червня, через КПВВ “Новотроїцьке” в’їхала на підконтрольну територію одна людина.
Нагадаємо, 7 червня люди, які приїхали на КПВВ “Новотроїцьке”, розповіли правозахисникам, що їх особисті речі ретельно обшукували. А декому довелося роздягатися до спідньої білизни.
Читайте також: