17 січня можна пройти через лінію розмежування й на КПВВ “Станиця Луганська”.
Про це Вільному радіо розповідає речник Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
“Всі КПВВ в районі проведення ООС відкриті з 08:00 до 16:00, проте фактично пропускні операції відбуваються лише на двох, це “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”, — повідомляє представник прикордонників.
За його даними, до 10-ї години ранку через КПВВ “Станиця Луганська” до тимчасово окупованої території пройшли 205 людей, а 419 — на підконтрольну українському уряду територію.
Зазначимо, це пішоходний пункт пропуску, який можна перетнути лише пішки. Він працює щодня, впродовж всього карантину. При цьому від тих, хто прямує на підконтрольну територію, українські прикордонники не вимагають ані встановлення мобільного додатку “Вдома” на смартфони для 2-тижневої самоізоляції по коронавірусу, ані тестування на коронавірус. Цю вимогу скасували наприкінці грудня.
У понеділок, 17 січня, через лінію розмежування можна пройти й через КПВВ “Новотроїцьке” на Донеччині. На відміну від “Станиці Луганської”, через цей гуманітарний коридор проїжджають й автомобілі.
До 10-ї години тут у бік так званої “ДНР”, за даними Ігоря Лизогуба, проїхали 63 людини та 8 машин. А у протилежному напрямку прибули 10 людей та 5 автівок.
Цей гуманітарний коридор окупанти блокують 5 днів на тиждень, не пропускаючий людей через контрольований ними суміжний блокпост “Оленівка”. Тому наступні 3 дні пропуску тут ймовірно не буде. Він має поновитись на один день у п’ятницю, 21 січня.
Але для перетину тут потрібно заздалегідь отримувати дозвіл на такий перетин від керованої з РФ окупаційної адміністрації ОРДО. Для цього люди звертаються до т.зв. “міжвідомчого штабу “ДНР”, тож спонтанного перетину цим гуманітарним коридором — саме у день, коли це потрібно людям, а не на коли виданий дозвіл — немає вже давно.
Без руху залишаються 2 КПВВ на Луганщині (“Золоте” та “Щастя”) та 3 КПВВ Донеччини (“Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове”). Український уряд намагається домовлятися про поновлення перетину тут на рівні Тристоронньої контактної групи, але впливу на окупантів Донбасу не має.
Нагадаємо, 15 січня українські розвідники повідомили про те, що в окупованій Горлівці на концерні “Стирол” стався витік аміаку. За даними мешканців 3-х прифронтових громад, у Торецьку, Світлодарську та Бахмуті забруднення повітря не відчували.
Читайте також: