На окупованій частині Донеччини виявили першу хвору на коронавірус
Фото з відкритих джерел

На тимчасово непідконтрольній українському уряду території зареєстрували перший випадок коронавірусу. Пацієнтка перебуває в лікарні під наглядом лікарів.

Про це повідомляють у самопроголошеному “Міністерстві охорони здоров’я ДНР”.

“Мешканка Донецької народної республіки на приватному транспорті прибула 19 березня з чоловіком та маленьким сином 2017 року народження з Російської Федерації – з міста Москви”, – говорить так звана “міністерка охорони здоров’я ДНР” Ольга Долгошапко.

Самопочуття жінки стало погіршуватись 24 березня, розповідає Долгошапко. 29 березня хвора зателефонувала на гарячу лінію так званого “МОЗ ДНР”, і її госпіталізували в ізольовану палату.

“У хворої спостерігалося підвищення температури тіла до 37,4 градусів, загальне нездужання, кашель, першіння у горлі, втрата нюху, блювання”, – каже очільниця самопроголошеного “міністерства”.

Вона запевняє, що наразі стан пацієнтки задовільний, лікарі стабілізували її температуру.

За словами Ольги Долгошапко, окрім чоловіка й сина, хвора контактувала з дев’ятирічною донькою та своїми батьками. Їх усіх відвезли до лікарні та провели тест на коронавірус. Результатів поки немає. Інші люди, з якими могла контактувати жінка, встановлюються.

Зазначимо, на підконтрольній українському уряду частині Донеччини лабораторно підтвердили 6 випадків захворювання на коронавірус. Перший хворий був зареєстрований 18 березня у Маріуполі. 26 березня діагноз підтвердили жінці з Бахмута. Кілька днів потому хворобу знайшли у ще чотирьох мешканців Маріуполя.

Нагадаємо, на всій території України з 11 березня ввели карантин. Згідно з постановою уряду, всі заклади освіти закриті, а також скасували масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони. Тобто немає ні авіарейсів, ні потягів з країни та в країну до 24 квітня. Закрита залізниця і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. Там, де він є, в салоні має бути не більше 10 людей.

Через КПВВ пропускають лише у випадку критичних життєвих обставин. Та бойовики т.зв. “ДНР” свої кордони закрили, тож проїхати на неокуповану територію можна хіба що з боку Луганщини.

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Свої обмеження ввели й на тимчасово непідконтрольній українській владі території. Ватажок т.зв. “ДНР” Денис Пушилін оголосив режим підвищеної готовності та опублікував перелік заходів, які мають протидіяти поширенню інфекції територією псевдореспубліки. Зокрема, лікарі ОРДО мають цілодобово знаходитися на пунктах пропуску з боку непідконтрольної території. Якщо виявлять людину з підвищеною температурою, її доправлять в інфекційне відділення до встановлення діагнозу.  

Людей, в яких з’явилися симптоми ГРВІ після відвідування територій з підтвердженими випадками коронавірусної інфекції, зобов’язують викликати лікаря додому та самоізолюватися. Ті, хто прибув в ОРДО з країн з неблагополучною епідситуацією щодо коронавірусу, мають провести вдома в самоізоляції два тижні. Це відноситься й до тих, хто приїхав в “ДНР” з підконтрольної українському уряду території. Адже очільники квазіреспубліки додали Україну до переліку країн, де, на їхню думку, вирує коронавірус.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:


Завантажити ще...