Напередодні на окуповану Луганщину поїхали 11 вантажівок гумдопомоги. Для пропуску людей КПВВ “Щастя” закритий, але через нього пропустили представників гуманітарних місій. Перейти лінію розмежування 1 березня можна було у Станиці Луганській та Новотроїцькому. Цією можливістю у перший день весни скористалися 1684 людини.
Через цей пункт пропуску на окуповану Луганщину пройшли 545 людей, звідти — 967. Про це Вільному радіо розповів речник Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
Чергували на КПВВ і представники благодійного фонду “Право на захист”. 4 людей звернулися до них по допомогу в отриманні електронної перепустки.
“Чоловік іде з Луганська у Попасну на похорон батька. При перетині КПВВ йому відмовили, перепустка була подана, але знаходилась в обробці. Надали йому допомогу в поданні заявки на прискорення обробки заяви. Чоловік зміг пройти на підконтрольну територію України. Також жінка з чоловіком їхала з ОРЛО до Харкова на похорон матері. Їм також надали допомогу щодо прискорення обробки заявки. Але до закриття КПВВ подружжя пройти не встигло, їм видали 2 продуктових набора”, — розповідає правозахисниця Оксана.
До представників БФ “Право на захист” на контрольних пунктах в’їзду-виїзду можна звернутися по допомогу безкоштовно. Або зателефонувати їм.
За даними ДПСУ, тут на ТОТ послідували 93 людини та 14 автівок, а в зворотньому напрямку — 79 людей і також 14 авто.
Як розповіли монітори БФ “Право на захист”, 2 людини поїхали на обсервацію. 58 зробили безкоштовні експрес-тести на коронавірусну хворобу.
Пункт пропуску у Щасті з сучасним сервісним центром Україна побудувала та готова була відкрити з 10 листопада 2020 року. Але свій суміжний блокпост на тимчасово окупованій території досі блокують для пропуску людей. Водночас, за інформацією української делегації у ТКГ, 1 березня тут в ОРЛО пропустили гуманітарну допомогу від УВКБ ООН. 11 вантажівок з гігієнічними наборами для шкіл та закладів охорони здоров’я на КПВВ “Щастя” вперше приїхали ще 26 лютого, але пропустили їх тільки сьогодні. Хоча це питання заздалегідь погоджували у СЦКК.
Україна щодня відкриває всі КПВВ на Донбасі з 8.00 до 16.00. Але фактично пропускають лише у двох: це “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”.
Окупаційна влада блокує дорожні коридори через контрольні пункти в’їзду-виїзду “Щастя”, “Золоте”, “Гнутове”, “Майорськ” та “Мар’їнка”. А саме не відкривають свої дзеркальні блокпости.
При перетині КПВВ діють певні обмеження. З українського боку вони здебільшого стосуються людей, які слідують з ТОТ. Їм потрібно встановити додаток для самоізоляції “Вдома”. Якщо немає смартфона, людям мають пропонувати поїхати на обсервацію. В обох випадках це на 14 днів. Якщо здати тест на COVID-19 та отримати негативний результат, обмеження знімаються. Зробити це можна на КПВВ. Але на “Новотроїцькому” роблять безкоштовні експрес-тести, а на “Станиці Луганській” можна зробити тільки ПЛР за власні гроші.
Так звана “ДНР” пропускає людей за спеціальними списками так званого міжвідомчого штабу. Документи туди треба подавати заздалегідь, можна дистанційно через чат-бот у телеграмі “Штаб ДНР”. Незаконні збройні формування також перевіряють місце реєстрації, власникам ID-карток його потрібно підтвердити витягом з демографічного реєстру.
У так звану “ЛНР” пропускають також за місцевою пропискою. Перетнути лінію розмежування можна не частіше ніж раз на місяць: це теж обмеження окупаційної влади.
Читайте також: