На президентські вибори В Україні зареєструвалися 5 кандидатів
Фото з відкритих джерел

ЦВК оголосила про старт виборчого процесу ще 30 грудня 2018 року. За трохи більше ніж два тижні офіційно кандидатами на пост глави держави зареєструвалися 5 людей. Ми зібрали коротку інформацію про кожного з них.

 

 

 

 

 

 

За даними Центральної виборчої комісії, вже пройшли всю процедуру реєстрації та сплатили внесок у 2,5 млн гривень за участь такі кандидати:

На президентські вибори 2019 зареєструвалися 5 кандидатів: що про них відомо? 1

Каплін Сергій Миколайович, йому 39 років. Освіту отримав на юридичному факультеті в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Зараз проживає в селі Опришки Полтавської області. Каплін є безпартійним народним депутатом України, проте висунувся від політичної партії “Соціал-демократична партія”. Відповідно до декларації, житла в чиновника немає, серед власності лише автомобіль KIA, який він придбав за 120 тисяч гривень ще у 2007 році.

Обіцянки Капліна досить кричущі, однак схожі на глузування над іншим ймовірним кандидатом. Наприклад, можна зустріти обіцянки знизити ціну на газ у 4 рази.

Крім того, «Соціальний курс-За простих людей» передбачає уже у 2019 році мінімальну зарплату на рівні не нижче 10000 грн, мінімальну пенсію у 2019 році не нижче 5000 гривень із перспективою динамічного реального  послідовного зростання протягом кожного кварталу.

Щоправда, важливо враховувати, що за прогнозами економістів, українська економіка не готова до такого стрибка. До того ж, при мінімальній заробітній платі у 10000 грн, щонайменше саме з такої суми мають сплачувати податки роботодавці.

Повний текст програми кандидата можна завантажити за посиланням.

Нагадаємо, середня заробітна плата в Бахмуті складає 7 547 гривень.

На президентські вибори 2019 зареєструвалися 5 кандидатів: що про них відомо? 2

Ще один потенційний глава держави — екс-очільник СБУ Наливайченко Валентин Олександрович. Йому 52 роки, зараз живе в Києві. Голова політичної партії “Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”. Від цієї ж партії і висувається. Відповідно до декларації, яку чиновник подав на початку січня цього року, у нього три земельні  ділянка в Київській області, а також дві квартири — одна його, а інша у співвласності з дружиною.

Наливайченко не прописує в своїй програмі економічних питань і не шляхи залучення інвестицій до країни. Натомість поки єдиний із зареєстрованих, хто підтримує легалізацію продажу зброї. Заявляє також і про плани боротися з корупцією, і про пріоритетне розподілення коштів на охорону здоров’я.

Повну програму кандидата можна скачати за посиланням.

На президентські вибори 2019 зареєструвалися 5 кандидатів: що про них відомо? 3

Президентом також хоче стати і чинний мер Львова Андрій Садовий. Він — політик і бізнесмен. У 2004 році Садовий заснував громадську організацію “Самопоміч”, а у 2012 році зареєстрував політичну партію “Об’єднання “Самопоміч”, і став її головою. У 2014 році на позачергових парламентських виборах партія Андрія Садового пройшла до Верховної Ради. Відповідно до декларації, яку чиновник подав як кандидат у Президенти, його утримує дружина. Ні житла, ні автомобіля у Садового немає. А заробляє він за основним місцем роботи трохи менше 41 тис грн на місяць.

Чинний мер Львова у своїй передвиборчій програмі пропонує розмістити на кордоні з Росією та вздовж лінії розмежування боєздатні військові частини та бойову техніку. Зарплату солдатів-контрактників хоче підвищити щонайменше до 1 тис. дол. на місяць, ветеранам війни пропонує платити 100 тис грн грошової компенсації.

У передвиборчій програмі Садового є пункт і про забезпечення спільного авіаційного простору, єдиного цифрового ринку, приєднання до Митного та Енергетичного союзів ЄС.

Кандидат у президенти також пропонує виявити й покарати всіх зрадників: а саме — усунути від державного управління тих громадян України, які допомагали і допомагають державі-агресору.

Повний текст програми Андрія Садового можна подивитися тут.

На президентські вибори 2019 зареєструвалися 5 кандидатів: що про них відомо? 4

Ще одним кандидатом є Скоцик Віталій Євстафійович. Йому 46 років, проживає в місті Києві. Займає посаду професора університету біоресурсів і природокористування України. За даними, які є в декларації чиновника, у його власності є житловий будинок та квартира в столиці, а ще — дві земельні ділянки загальною площею півтора квадратних кілометри. Також є легковий автомобіль  Infiniti, який Скоцик придбав за 1,8 млн грн два роки тому.

Скоцик у своїй передвиборчій програмі пропонує в якості шляху до демографічного зростання, як і інші — підвищення пенсій та соціальних виплат. Також кандидат пропонує розвивати тісні партнерські відносини з країнами Балто-Чорноморської дуги (Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Болгарія, Грузія).

Такоє Скоцик у своїй програмі хоче осучаснити Конституцію України та “узгодити взаємовідносини у трикутнику «Президент – Верховна Рада – Кабінет Міністрів» шляхом ухвалення Закону «Про Президента України», який чітко визначить межі компетентності глави держави та позбавить його функцій, що дублюють повноваження Уряду”. Зміни пропонує і в виборчій системі, а також скасувати недоторканність народних депутатів, суддів та Президента України.

Проте конкретних планів в передвиборчій програмі Віталія Скоцика все ж немає, а всі обіцянки сформульовані загальними фразами.

Повний текст можна переглянути тут.

На президентські вибори 2019 зареєструвалися 5 кандидатів: що про них відомо? 5

Хоче очолити державу і президент Благодійної організації “Успішна Україна” Шевченко Ігор Анатолійович. Йому 48 років, наразі проживає в Києві. Шевченко висунувся як безпартійний кандидат. Саме його зареєстрували найпершим. У кандидата найбільш незвична політична реклама. З плакатів він оголошує не про свої обіцянки, а про те, що шукає дружину.  

На данном изображении может находиться: 1 человек, улыбается, на улице

На офіційному сайті передвиборчої кампанії Шевченка також розмістили форму для кандидаток на “посаду” дружини чиновника.

З “приданого” у Шевченка в декларації вказаний тільки автомобіль RANGE ROVER, який він придбав в 2018 році за 5,3 млн грн, та пакет акцій на АТ “Райффайзен Банк Аваль”. При цьому, передвиборча програма кандидата вмістилася на 5 аркушах. Шевченко заявляє про власний шлях України, окремо від Росії, але і без покорства іншим країнам. Лише співпраця. Вступ до НАТО та ЄС пропонує призупинити. Тут важливо додати, що курс на НАТО та ЄС Верховна рада прописала вже навіть у Конституції. Її гарантом обіцяє бути кожен кандидат.

Жодних рішень проблем держави Шевченко не пропонує. Його програма базується на тезах. Наприклад, “КРАЇНІ – порядок та виконання законів, невідворотність покарання кожного злочинця, неупереджене правосуддя, швидке виконання судових рішень, чесні та професійні правоохоронці і судді!

НАРОДУ – газ та вугілля за собівартістю, а також дивіденди від державних підприємств, безкоштовна та якісна базова медицина та освіта!”. При цьому шляхи впровадження та терміни переходу до цього – не прописані.

Детально прочитати програму кандидата можна тут.

Зазначимо, що документи, які необхідні для реєстрації кандидатів на пост Президента України, всі охочі можуть подати до ЦВК до 3 лютого 2019 року.  Реєстрація кандидатів триватиме до 8 лютого. Гроші, які внесуть кандидати, повернуть лише тим, хто пройде у другий тур, або виграє вибори. Інші внески – підуть в бюджет. Адже очікується, що проведення виборів коштуватиме близько 2 млрд гривень.


Завантажити ще...