Мільйонні витрати, але банальні проблеми. Скільки грошей з міського бюджету реально пішли на покращення міста в 2018 році, і чому ви точно не будете задоволені результатом деяких “змін” читайте в матеріалі.
Почнемо з актуального для водіїв та усіх, хто їздить принаймні на громадському транспорті чи велосипеді. У 2018 році будівництво та регіональний розвиток профінансували на 51 млн грн. Витрати на транспортну інфраструктуру склали 32 млн грн.
За даними Бахмутської міської ради, капітальний ремонт дорожнього покриття цього року виконали на наступних об’єктах:
Читайте також: В 2018 капітальний ремонт доріг Бахмута віддавали 2 фірмам із сумнівною репутацією
Але капремонт протримався недовго. Наприклад, ділянка дороги по вул. Корсунського (пункт 6) зараз виглядає так:
Ремонт цієї дороги коштував бюджету майже 17 млн грн.
Дороги ремонтували, але розмітку туди не наносили. А там, де наносили, її не видно вже кілька місяців.
Інша стаття витрат: діти. На освіту в Бахмуті витратили 211 млн грн. Сюди входять і витрати на дошкільну освіту, і на ЗОШ, і на вечірні школи. Також, це кошти фінансування інтернатів і інклюзії. Крім того, за частину цих грошей виконали методичне забезпечення діяльності навчальних закладів, і підвищили кваліфікацію вчителів. Але бахмутяни продовжують скаржитись на неконтрольовані побори в школах. Наприклад, наприкінці січня на Раді регіонального розвитку обговорювали батьківські внески в школах. Тоді начальник управління освіти Бахмутської міської ради Марина Рубцова заявила, що потреба збирати гроші з батьків виникає через недостатнє фінансування: “На сьогодні можу відповісти, що 100% забезпечення потреб освіти від бюджета немає, тому існують додаткові джерела фінансування, в тому числі і батьківські внески”.
Однак, вже на інтерв’ю з нашими журналістами посадовиця зауважувала, що на забезпечення базових потреб грошей вистачає.
На 2019 рік у сфері освіти заклали 232 мільйони гривень.
Зокрема, гроші підуть на реконструкцію 12 загальноосвітніх навчальних закладів міста. На це виділили з бюджету міста 158 млн гривень. Зараз відомо, що ремонтуватимуть ЗОШ №18, №7 і №24, а також дитячі садки №47, №40, №52, №56 та №39. Зазначимо, що на капітальний ремонт 18-ї школи кошти виділяють з Європейського інвестиційного банку. З міського бюджету профінансують тільки утеплення, яке планують провести ще в 6 школах.
Читайте також: В бахмутській школі №12 під утепленням ховають не відремонтовані тріщини в стінах (ФОТО)
102 млн бюджетних коштів пішло на охорону здоров’я. Там профінансували багатопрофільну стаціонарну медичну допомогу населенню, стоматологію, первинну допомогу, профілактику ВІЛ/СНІДу, лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. Навіть гроші на недешевий ремонт Центральної районної лікарні знайшлись. Проте у стаціонарному відділенні Бахмутської лікарні пацієнти досі підіймаються пішки у відділення на вищі поверхи.
Нагадаємо, вже протягом декількох місяців у Бахмутській лікарні не працює ліфт. А травматологічне та хірургічне відділення знаходяться на верхніх поверхах.
25 січня Бахмутська міська рада давала 10 днів лікарні, щоб та відновила ліфт, однак час вже вийшов, а проблема не вирішена. Вільне радіо регулярно перевіряє ситуацію з ліфтом, але поки питання не зрушило з місця.
На охорону здоров’я у 2019 році в Бахмуті знадобиться трохи більше, ніж в минулому, — 173 мільйони 449 тисяч грн. За ці кошти планують продовжувати впровадження електронного документообігу в закладах охорони здоров’я міста. Врахували також навчання 2 лікарів інтернів та 2 студентів за міські кошти. На забезпечення хворих безоплатними та пільговими ліками заклали 1 мільйон, а на забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни медичною допомогою — 673 тис грн.
На соціальний захист та соціальне забезпечення впродовж 2018 року витратили 378 млн 722 тис грн. Сюди входять пільги на оплату житлово-комунальних послуг, субсидії, компенсаційні виплати на пільговий проїзд, допомога при народженні та усиновленні дитини, медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші пільги, передбачені законом.
На культурний розвиток і мистецтво витратили 16,5 млн грн. Фінансували бібліотеки, музеї, виставки та інші просвітницькі заходи.
Нагадаємо, Бахмутська міська рада пропонує рахувати відвідувачів масових заходів поголівно. Саме так вони визначатимуть ефективність витрачених коштів в 2019-му.
На житлово-комунальне господарство витратили майже 30 млн грн. Більшість грошей пішли на організацію благоустрою, однак залишилися деякі прогалини. Зокрема програму із облаштування міста для людей з інвалідністю та маломобільних жителів за останні 2 роки не виконали. За офіційними даними: не вистачило грошей.