18 жовтня за перші 2 години пропуску через лінію розмежування пройшли 122 людини.
Про це повідомляє представник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
“В районі проведення ООС відкриті всі КПВВ, проте фактичний пропуск здійснюється тільки на КПВВ “Новотроїцьке” та “Станиці Луганській”, — повідомляє Ігор Лизогуб.
КПВВ з українськими прикордонниками працюють з 08:00 до 16:00 щодня.
Заданими речника прикордонників, до 10:00 через цей контрольно-пропускний пункт на підконтрольну уряду територію ще ніхто не приїздив.
“78 людей та 14 машин прослідували у бік тимчасово окупованої території на цю годину”, — розповідає представник ДПСУ.
Зазначимо, цей КПВВ відкритий з боку підконтрольної уряду території щодня з 08:00 до 16:00. Але суміжний з ним блокпост Оленівка контролюється окупантами, і вони відкривають його для перетину лише двічі на тиждень, щопонеділка та щоп’ятниці. Тому наступного разу ймовірно тут можна буде проїхати у п’ятницю, 22 жовтня.
Додамо, аби це зробити, необхідно заздалегідь отримувати дозвіл на перетин від окупаційної адміністрації т.зв. “ДНР”. Для цього люди звертаються у т.зв. “міжвідомчий штаб ДНР”.
[banner_roz4]
КПВВ “Станиця Луганська” — єдиний на Луганщині й на сході в цілому, який працює щоденно впродовж всього карантину. Це піший КПВВ, тож проїхати тут на автомобілі неможливо.
За даними Ігоря Лизогуба, за перші 2 години перетину тут до ТОТ пройшли 96 людей, а на підконтрольну територію — 16 людей.
Віднедавна тут теж діють додаткові обмеження, введені бойовиками. Тепер тут теж треба отримувати дозвіл від окупантів на перетин. Але дозволу не потрібно для перетину у той бік, де людина прописана. Тобто, якщо людина прописана у тимчасово окупованих районах Луганщини, окупанти пропустять її без додаткових дозволів. Те ж саме стосується людей, які прописані на підконтрольній території та прямують з “ЛНР” до себе додому.
Решту людей пропускатимуть лише якщо вони перетинають лінію розмежування для лікування, навчання, догляду за близьким або похорону родича. Як саме скласти заяву для того, аби отримати такий дозвіл, ми розповідали тут.
Додамо, окупанти заявляли, що розглядатимуть всі заяви впродовж 2 тижнів.
На Луганщині є ще 2 КПВВ, це “Золоте” та “Щастя”. Але пропуску через них немає багато місяців поспіль: окупанти не пропускають людей через підконтрольні ним блокпости.
Така ж сама ситуація й на КПВВ “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка” на Донеччині.
Нагадаємо, з 18 жовтня на Донеччині діє червона зона карантинних обмежень по коронавірусу.
Читайте також: