Підтримати
Які втрати російської армії на Торецькому напрямку у березні 2025 року
Ситуація у Торецьку в березні 2025 року. Фото: DeepState

Російські військові продовжують посилювати своє угрупування в охопленому вуличними боями Торецьку. Хоч там впала активність російської артилерії, загарбники почали проводити більше штурмів.

 

Про це розповів речник ОТУ “Луганськ” Дмитро Запорожець в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“За даними розвідки, є інформація, що деякі підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії РФ перекинуті на наш напрямок з Курахівського напрямку. Також деякі підрозділи вже з Покровського напрямку долучаються до штурмових дій на Торецькому напрямку”, — зазначив речник ОТУ “Луганськ” Дмитро Запорожець.

Він стверджує, що наразі російські військові посилили свої наступальні зусилля в Торецьку: більшість штурмових дій на Донеччині відбуваються останнім часом саме там.

Також речник додав, що росіяни активно застосовують артилерію та авіацію тактичного рівня для того, аби атакувати Костянтинівку, Слов’янськ, Краматорськ та Дружківку.

Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що минулої доби, 10 березня, найбільше російських штурмів українські сили відбили на Покровському напрямку, де відбулося 21 бойове зіткнення. Водночас на Торецькому напрямку загарбники провели 19 атак неподалік населених пунктів Дачне, Курдюмівка, Кримське, Дружба, Торецьк та Щербинівка.

Аналітики незалежного проєкту DeepState, які створюють онлайн-мапу бойових дій на основі даних із відкритих джерел, не повідомляли про російські просування в Торецьку з 7 лютого 2025 року. Водночас, вважають аналітики, більша частина міста вже знаходиться під контролем російських сил. Українські військові зберігають присутність у центрі Торецька, його півночі та західних околицях.

Що відомо про посилення боїв у Торецьку

Наприкінці лютого 2025 року українські сили почали повідомляти про посилення штурмової активності російських загарбників на Торецькому напрямку, через що постраждала, зокрема, українська логістика. На думку частини українських оборонців, угрупування країни-агресорки в Торецьку отримало свіжі сили.

“Ми бачимо та відчуваємо, що противник поповнився — відбулась у них ротація. Тактика не змінилась — використання максимально піхоти, це від двох до трьох піхотинців, які намагаються просуватись та виявляти наші позиції, а потім розбивати їх”, — розповів 23 лютого військовослужбовець з позивним “Титан”, який є заступником командира батальйону з артилерії 21-го окремого батальйону спеціального призначення президентської бригади.

Командир 21-го окремого батальйону Окремої президентської бригади під псевдонімом “Кучер” своєю чергою заявив, що українським військовим вдалося підготуватися до прибуття російського підкріплення, яке може налічувати близько 1500 бійців.

Заступник командира з психологічної підтримки персоналу 1-го механізованого батальйону 42 ОМБр Святослав Лесюк також заявив про посилення російських штурмів у Торецьку, однак стверджує, що російські втрати там переважають українські у чотири рази.


Завантажити ще...