Для утеплення фасадів вже не потрібен дозвіл
Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України оновив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

 

 

Такий проект розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Відтепер для проведення будівельних робіт з утеплення житлових будинків (стін, даху, горища, технічного поверху, цоколя чи підвалу) дозвіл отримувати не треба. Це стосується :

1.Індивідуальних житлових будинків, які належать до об’єктів із незначними (СС1) наслідками.

2.Багатоквартирного житла висотою до 100 м — об’єктів із середніми (СС2) наслідками.

Зазначимо, 23 липня 2018 року набрав чинності Закон України “Про енергетичну ефективність будівель”. Також розпочав роботу  Фонд енергоефективності. Він збільшить об’єми виконання будівельних робіт із термомодернізації.

“Раніше, щоб провести утеплення житлового будинку, наприклад, стін, даху чи горища, потрібно було отримувати обов’язковий дозвіл ДАБІ. Це могло затягувати проведення таких робіт на декілька місяців. Тому оновлюючи перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без дозволу і які не потребують введення в експлуатацію, ми включили до нього роботи з теплоізоляції приватних та багатоквартирних житлових будинків”, — розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Також оновили державні будівельні норми (ДБН) щодо теплоізоляції фасадів. Вони впровадять європейські вимоги до утеплення будівель. Таким чином, українці щороку заощадять 15% тепла, а для всієї країни – це 3 млрд грн (при 3% термомодернізації всіх будівель), заявляють в міністерстві регіонального розвитку.


Завантажити ще...