ЗМІ звинувачували його в організації катівні для своїх військових, які відмовлялися брати участь у штурмах та ділитися грошима зі своїм командуванням.
Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода, посилаючись на публікації російських пропагандистів у онлайн-спільнотах, а також на розслідування видання “Важливі історії”.
В Україні загинув Павло Клименко, 47-річний генерал-майор, який командував “5-ю окремою мотострілецькою бригадою імені Олександра Захарченка”. Підрозділ існував ще з 2014 року у межах “збройних сил армії “ДНР”, а у 2022-му — перейшов під безпосереднє керівництво Росії.
Павло Клименко — росіянин, народився в Ставрополі. До повномасштабного вторгнення служив у анексованому Росією Криму.
Про смерть Клименка пишуть російські пропагандистські канали. Окрім цього, онлайн-видання “Важливі історії” заявило, що змогло отримати підтвердження загибелі російського офіцера від його сестер.
Російська влада офіційно смерть Клименка ще не визнала. У мережі поширюється фото документа, в якому стверджується, що офіцер отримав поранення від вибуху FPV-дрона, коли катався на мотоциклі у тимчасово окупованій Красногорівці. Порання виявилося смертельним.
Російське видання ASTRA стверджує, що Клименко організував катування російських солдатів, зокрема на території шахти “Петровської”, яка припинила роботу з 2014 року.
Бійців “5-ї окремої мотострілецької бригади імені Олександра Захарченка” та інших військових нібито систематично катують там, якщо вони відмовляються йти у штурми, ділитися своїми зарплатами з командирами та по-іншому впадають у їхню немилість.
На території шахти застосовуються побиття, катування електричним струмом та садять у земляні ями, додають журналісти.
Одним із прикладів таких тортур є доля американського журналіста Расела Бентлі, який загинув навесні 2024 року. Він приїхав у Донецьк та почав підтримувати проросійських сепаратистів ще у 2014 році. За версією журналістів, підконтрольні Павлу Клименку бійці “5-ї бригади” закатували Бентлі до смерті саме на території шахти “Петровської”.
Нагадаємо, рівно 950 днів під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну тривала оборона Вугледара. Посадовці Мінреінтеграції офіційно визнали місто тимчасово окупованим. Проте повідомили публічно про це майже через місяць після моменту визнання окупації.