Підтримати
Станиця Луганська КПВВ ДПСУ прикордонники Донбас Луганщина Луганська область
Фото: ДПСУ

Впродовж робочого тижня через “Станицю Луганську” пройшли понад 10,5 тисяч людей.  


Про підсумки тижня на контрольних пунктах в’їзду-виїзду
повідомляє Держприкордонслужба. 

Щодня чотири  КПВВ на Донеччині та три на Луганщині відкриваються о 08:00 ранку та готові пропускати людей до 16:00. Але 5 з них завжди безлюдні (це КПВВ “Щастя”, “Золоте” на Луганщині й “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині). Тому що представники “Л/ДНР” не пропускають людей через контрольовані ними суміжні блокпости. 

Загалом, за даними ДПСУ, за перші 3 місяці через лінію розмежування пропустили понад 123 тисячі людей та майже 800 автівок. 

КПВВ Донбасу статистика за 1 квартал
Інфографіка ДПСУ


КПВВ “Станиця Луганська”
   

Цей піший контрольно-пропускний пункт працює на пропуск стабільно щодня. З понеділка по п’ятницю через “Станицю Луганську” пройшли на тимчасово окуповану територію 5 294 людини, а на контрольовану – 5 230.

Тут кожного робочого дня чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”. В коментарі Вільному радіо правозахисники пояснюють: люди, які прибувають на підконтрольну територію, здають тест на коронавірус і їдуть у справах, а потім повертаються на КПВВ та забирають результат. Якщо він негативний, люди можуть повернутись додому день у день. Загалом за день експрес-тести у п’ятницю встигли зробити 68 людям.

Але були й такі, кому тестів не вистачило. Серед них сім’я, яка прямувала додому на ТОТ. Через це жінка з сином мусили винайняти житло на підконтрольній території, аби дослідитися на COVID-19 наступного дня.

Монітори БФ “Право на захист” також допомогли 29 людям встановити мобільний додаток “Вдома” для проходження самоізоляції. Правозахисники готові відповісти на питання щодо перетину КПВВ Донбасу за номерами: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90.

Варто також врахувати, що, відповідно до “постанови” ватажка т.з. “ЛНР”, представники окупаційної влади дозволяють людині поїхати з ОРЛО та повернутися лише раз на місяць.

 КПВВ “Новотроїцьке”

Рух цим дорожнім коридором можливий лише двічі на тиждень: щоп’ятниці та щопонеділка. Всі інші дні незаконні збройні формування “ДНР” блокують пропуск. 9 квітня тут проїхали 200 людей та 38 автівок у бік тимчасово окупованої частини Донеччини, а 222 людини та 41 автомобіль проїхали у протилежному напрямку. 

За даними ДПСУ, за ці 2 дні, які працював КПВВ, представники НЗФ не допустили у самопроголошену “ДНР” 10 людей. Ці громадяни повернулися на територію вільної України. 

Тут теж чергують монітори БФ “Право на захист”. Вони помітили: побільшало людей, які вимушені їхати звідси на 2-тижневу обсервацію. 

“Останнім часом ми спостерігаємо збільшення кількості людей, яких відправляють на обсервацію. Це пов’язано з тим, що в людей немає можливості придбати смартфони ні на КПВВ, ні взагалі. Найдешевші смартфони на КПВВ коштують 2,5 тисячі гривень. Для людей пенсійного віку – а на обсервацію таких їдуть більшість – це надто дорого”, – розповідає представниця благодійного фонду Катерина Рачинська.

Правозахисниця додає: обсервація в середньому триває 5 днів, доки не прийде негативний результат тесту.

Зробити тест на COVID-19 можна й просто на пункті пропуску, але тоді в людини має бути встановлений додаток “Вдома”. За день медики провели 83 експрес-дослідження  —  тобто всім, хто того дня прямував на підконтрольну територію. У всіх результат цих тестів негативний (тобто люди здорові). 

Зазначимо, суміжний блокпост “Оленівка”, контрольований НЗФ “ДНР”, зачиняється о 15:30.

Варто також враховувати, представники т.з. “ДНР” випускають на контрольовану Києвом територію лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території. А впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.

Українські прикордонники вимагають дотримання протиепідемічних вимог. А саме: люди мають бути у масках чи респіраторах, дотримуватися дистанції, дозволити виміряти собі температуру та погодитись на 2-тижневу самоізоляцію з мобільним додатком “Вдома”. (Якщо ж його не встановити  —  погодитись на обсервацію у спеціальному медзакладі). Одразу після встановлення мобільного додатку можна здати експрес-тест на коронавірус, і якщо він виявиться негативним, то самоізоляція припиняється достроково.

Без самоізоляції будуть пропускати громадян України, які хочуть вакцинуватись проти COVID-19 на підконтрольній українському уряду території та покажуть запрошення-ідентифікатор. Але поки такі пункти не облаштовані. 

Додамо, від іноземців ДПСУ вимагає поліс страхування.

Читайте також:


Завантажити ще...