Мешканці Часів Яра розгорнули у місті гуманітарний штаб у перші дні повномасштабного вторгнення Росії. Небайдужі приходять сюди, аби допомогти хто чим може. Як живе штаб і чого потребує найбільше — розповів місцевий депутат і активіст Руслан Макарович.
Далі — розповідь Руслана Макаровича від першої особи.
Гуманітарний штаб працює з 09:00 до 15:00, без вихідних. Знайти його можна за адресою: вул. Горького, 1 — це колишнє відділення ПриватБанку.
Люди приходять різні, небайдужі. Їх десятки, тільки 4 березня прийшло понад 40 чоловіків допомагати. Всі вони мешканці Часів Яра. Приходять багато за власною ініціативою, записуються, кажуть: “Я будівельник, можу фізично працювати” або “В мене є транспорт”, тому кожного дня ми можемо працювати над якимись потребами.
В нас є диспетчер, є чергові. Диспетчер приймає заявки, формує потреби й телефонує волонтерам щодо цих потреб. Наприклад, треба 10 людей з лопатами, щоб готувати мішки з піском для захисних споруд. В нас є своя чергова автівка, але якщо її не вистачає, диспетчер телефонує людям з машинами. Поїхали, відпрацювали, все супер, розходимося до наступного дня. Таким же чином розвозимо гуманітарну допомогу по адресах.
Ті, хто приходять у штаб, працюють тут хто скільки може — хто 2, хто 5 годин, хто цілий день. У кого скільки вільного часу є, стільки й допомагають. Кожен відповідає за свій напрям: це гуманітарна, диспетчерська та фізична робота. По кожному напрямку є свій відповідальний, є координація всіх дій.
Також люди самі телефонують і кажуть: “В нас є теплі речі, але ми знаходимось на околицях міста”. Тоді ми посилаємо до них свою автівку та забираємо допомогу. Якщо треба перевезти щось важке — так само відправляємо свою машину з волонтерами.
Ми заклеюємо шпалерами вікна стратегічно важливих будинків, щоб дотримуватись вимог світломаскування.
Шпалери — це дешеве “ноу-хау”. Цільний шматок паперу завширшки якраз дуже зручно можна приклеїти на одне вікно. Клеїмо ми просто на скотч, він дуже гарно липне до шпалер і пластикових вікон. Я навіть вдома собі так зробив.
І при цьому це не псує вікна — ми ж не вандали. Війна закінчиться, все знімемо, все буде добре.
Деякі рулони нам приносять люди, у яких є залишки з ремонтів, інші ж купуємо за гроші з фонду. Але коли ми заклеювали великі або широкі вікна, нам доводилось чорною плівкою затягувати.
У 2015 році був деякий досвід з виготовлення маскувальних сіток. Тепер почали робити їх знов, оскільки зараз вони дуже потрібні.
Також готуємо мішки, насипаємо пісок для захисних споруд. Нещодавно один волонтер їздив встановлювати бойлер в їдальні. Напрямків багато, з чим до нас звернуться, тим допомагатимемо.
Ми збираємо все, що приносять люди, будь-які продукти, консерви, мед, сало, муку, картоплю, інші овочі та багато іншого.
Ми формуємо заявки потреб, які нам надходять і вже від них формуємо продуктові набори на потреби.
Наші добровольці готують вареники, але щоб нагодувати хлопців, їх треба дуже багато. Це роблять деякі ініціативні люди, щоб не сидіти склавши руки. Ми їх підтримали та допомагаємо.
Ми ліпимо вареники та зберігаємо в холодильнику. А коли їх буде достатньо, віддамо хлопцям, щоб поїли домашньої їжі.
Потрібні теплі речі, ковдри, подушки, засоби особистої гігієни.
Наприклад, 5 березня надійшла заявка від хлопців привезти мочалки та інші засоби гігієни. Ми ж не будемо збирати по людях мочалки колишні в користуванні — збираємо кошти й купуємо нові.
Якщо терміново потрібні якісь речі, а в нас їх немає, то ми їх просто одразу купуємо. Після чого готуємо фінансовий звіт, який викладаємо на нашу сторінку у Facebook.
Буває, хтось телефонує і каже: “У вас в громаді несе службу мій родич”, і просить йому купити щось. Інколи дають цілий перелік речей, які треба придбати. Людина надсилає нам гроші, і ми на ці цільові гроші купуємо саме те, що просили в переліку. Після цього одразу робимо фотозвіт для родичів, де показуємо всі чеки.
В першу чергу дуже потрібен бензин! Всі інші потреби ми щоранку формуємо на нашій Facebook-сторінці.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=105161638787303&id=103255965644537
А наприкінці кожного дня публікуємо звіт того, що зробили за день, наприклад:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=105485448754922&id=103255965644537
Ті, хто хоче допомагати гуманітарному штабу в захисті громади продуктами, речами або працею, можуть звертатися за телефоном: 095-814-11-54.
А ось реквізити штабу для тих, хто може допомогти фінансово:
Картка ПриватБанку
5168 7573 8825 4502 Рєзнікова М.С.
або на рахунок ГО “Місцевий розвиток громад” UA263351060000026006300558018
(призначення платежу “пожертва” або “добровільний внесок”)
Читайте також: