17 березня на Донбасі через лінію розмежування пропускали лише на Луганщині. Тут через “Станицю Луганську” пройшли понад 2 тисячі людей. Більшість з них перетинає лінію зіткнення в першу чергу для того, аби побачитися з рідними.
За даними речника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, у середу українські КПВВ всіх 7-ми гуманітарних коридорів готові були пропускати людей в обидва боки. Але люди реально проходили лише через один-єдиний: це КПВВ “Станиця Луганська”. Впродовж дня тут пройшли на тимчасово окуповану територію 1 119 людей, а в бік вільної української території — 1 050.
Але не всім в цей день тут вдалося пройти. Монітор благодійного фонду “Право на захист”, яка 17 березня чергувала на КПВВ “Станиця Луганська” розповіла про відмову у перетині.
Один з чоловіків намагався пройти в тимчасово окупований район Луганщини після заробітків у Росії. В РФ у нього вкрали паспорт, а на державному російсько-українському кордоні йому дали посвідчення на повернення в Україну. Але через КПВВ його без паспорта не пропустили. Чоловікові пояснили: треба спочатку звернутись у Державну міграційну службу, пройти там сканування для отримання документу. Також йому видали харчі.
Зазначимо, правозахисники оприлюднили лютневий звіт зі своїми спостереженнями. За їх даними, у минулому місяці через лінію розмежування на Донбасі пройшли в середньому по 19 тисяч людей в обох напрямках. Це складає лише 4% від кількості перетинів у лютому минулого року.
Згідно з опитуваннями людей на КПВВ Донбасу, головною причиною перетину в обох напрямках є відвідування родичів. Звісно, серед інших причин респонденти з тимчасово непідконтрольних районів зазначали й необхідність зняти готівку, розв’язати проблеми з пенсією, соцвиплатами або документами. Утім, рік тому відвідування родичів було лише 3-ю з найпоширеніших причин виїзду на контрольовану урядом територію (а пенсійно-грошові проблеми стояли на першому місці).
Додамо, пропуск через решту 6 КПВВ Донбасу неможливий через те, що незаконні збройні формування не дозволяють проходити через контрольовані ними блокпости.
Читайте також: