Російські війська щодня намагаються штурмувати Часів Яр зі сторони “Каналу”, але українські військові дають окупантам відсіч. Фронтове місто зазнає активних ударів з артилерії, мінометів та дронів. Яка оперативна ситуація на цьому відтинку фронту — розповідаємо далі.
Про бої за Часів Яр у коментарі журналістам Вільного радіо розповів речник 24 ОМБр ім. Короля Данила Андрій Полухін.
Російські війська щоденно намагаються штурмувати Часів Яр зі сторони нині окупованого мікрорайону “Канал”. Втім, за словами військового, українські оборонці дають відсіч окупантам.
Станом на 25 вересня 2024 року просувань загарбників на цьому відтинку фронту немає, уточнив речник.
“Канал” — хороша оборонна споруда й здалеку видно, коли підходить російська піхота. Також сам мікрорайон, який був окупований, фактично знищений, там немає де сховатися… Тому наша розвідка теж бачить їхні рухи там. Окупанти стараються накопичувати непомітно малі піхотні групи та штурмувати позиції наших хлопців”, — розповів Андрій Полухін.
Полухін додав, що окупаційні війська продовжують обстрілювати місто з артилерії та міномета. Також росіяни намагаються відстежувати позиції українських оборонців через дрони.
“Хлопці з піхоти кажуть, що висадитися зайвий раз — дуже погана ідея. Вдень вони (українські військові, — ред.) не рухаються, тільки “по сірому”, — каже речник 24 ОМБр.
Також, за словами Полухіна, їхня бригада наразі не відчуває посилення штурмових дій на тлі російського наступу на Покровському напрямку.
“Хлопці тримають стрій, стараються, працюють та виконують накази. Втім, сама присутність цивільних сковує… Розумієш, що проходить ворог (російські війська, — ред.), де теоретично можуть бути цивільні, то двічі подумаєш, чи стріляти в ту сторону…. В цьому плані це сковує…”, — каже Полухін.
Резюмуючи, речник 24 ОМБр зазначив, що нині Часів Яр — “місто привид” та “дуже схоже до Бахмута”.
Нагадаємо, наприкінці серпня волонтери змогли евакуювати близько 15 ікон зі Свято-Миколаївського храму у Часовому Яру. Образи Святої Трійці та Лик Святої Богородиці — деякі зі старовинних реліквій 20-40-х років, які небайдужі вивезли з напівзруйнованого російськими снарядами храму. Де тепер зберігають ікони та у якому стані Миколаївський храм нині журналіст Вільного радіо дізнався детальніше в окремому матеріалі.