Народний депутат Федір Христенко, який представляє у парламенті інтереси виборців з Бахмутської, Лиманської та Сіверської громад, потрапив у п’ятірку найбільших прогульників засідань Верховної Ради. Він з початку повномасштабної війни не відвідав жодного засідання. При цьому звільнити його за прогули не можуть. Розповідаємо, що відомо про нардепа, який зник з інфопростору.
Про нардепа в інтерв’ю Радіо Свободі розповів голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Він назвав імена п’ятьох депутатів, які досі мають мандат, але при цьому зовсім не з’являються у парламенті. Зокрема йдеться про:
Це підтверджує і сайт Верховної Ради України, де йдеться, що за час повномасштабного вторгнення нардепи провели 4123 голосувань. З них Федір Христенко був відсутній на 3954, а ще на 169 його зафіксували, як присутнього, але він жодного разу не взяв участь у голосуваннях.
Руслан Стефанчук також розповів, що час від часу надсилає вищеперерахованим депутатам листи з проханням прийти на роботу. Проте позбавити їх мандата за прогули засідань він не може.
За його даними, з початку відкритого вторгнення Росії в Україну за кордоном перебували 10 народних депутатів і всі вони вже склали свої мандати. Зокрема у січні 2023 року таку заяву написав представник Слов’янської громади, Олександрівського та Слов’янського районів Юрій Солод. На річницю великого вторгнення окупантів нардепи проголосували за позбавлення його мандату.
Христенко представляє у Верховній Раді інтереси виборців з Бахмутської, Лиманської та Сіверської громад. Остання згадка про нього у мережі датується 22 лютого. Тоді у парламенті засудили визнання Росією т.з. “ЛДНР”. Христенко був у Верховній Раді, але заяву не підтримав.
Де зараз Христенко і чим він займається — невідомо. Ймовірна сторінка депутата у фейсбуці порожня.
Станом на 3 жовтня 2023 року Федора Христенка досі не позбавили мандата народного обранця. Водночас журналісти Вільного радіо у лютому 2023 року писали запит в Апарат Верховної Ради України, де нам повідомили, що Федір Христенко вже рік не отримував зарплати. Це пов’язано з тим, що її виплачують з розрахунку відвіданих засідань та голосувань.
Разом із Федором Христенком до відкритого вторгнення Росії Донецьку область у Верховній Раді представляли загалом 12 народних депутатів. Тепер їх залишилося 9 — троє склали повноваження. Зараз дехто з обранців не тільки виконує свої обов’язки як депутат, а ще й займається волонтерством. Натомість інші зникли з публічного простору, а дехто не бере участі й у пленарних засіданнях.