Народна депутатка Анна Скороход днями заявила, що бюджет Маріуполя, крім державних дотацій, начебто отримав 100 мільйонів доларів на будівництво спортивного комплексу. Деталей про те, звідки ця інформація, хто міг виділити ці гроші та де будуватимуть об’єкт, вона не надала. Журналісти Вільного радіо звернулися до Маріупольської міської ради, і там цю заяву спростували.
“Крім бюджетних грошей, окуповані громади отримують гранти від Європейського Союзу та різних організацій, які підтримують Україну. До прикладу, нещодавно Маріуполю було виділено 100 мільйонів доларів на побудову спортивного комплексу. Я поки не знаю, де саме. Можливо, у нас якась громада віддасть частину території та назве її “Новий Маріуполь”. Це страшні речі, бо у нас є купа ВПО, які виживають, а держава не надає їм нормальної підтримки”, — заявила народна депутатка Анна Скороход в ефірі каналу “Новини. LІVE”.
За актуальним курсом долара НБУ від 29 березня 2025 року, 100 мільйонів доларів — це 4,1 мільярда гривень.
Зазначимо, нещодавно журналісти Вільного радіо аналізували бюджети окупованих громад. Так, очікується, що у 2025 році бюджет Маріуполя становитиме 918 мільйонів гривень і наповнюватиметься на 83% з державних дотацій.
Аби прояснити ситуацію, журналісти Вільного радіо звернулися до директора департаменту зв’язків із громадськістю Маріупольської міської ради Віталія Фальковського.
“Як це взагалі можна коментувати? Тут нічого коментувати — ця інформація не відповідає дійсності. Дуже цікаво було б дізнатися, з яких джерел вона (народна депутатка Анна Скороход, — ред.) озвучила ці цифри. Тому що всі гроші, які ми зараз отримуємо, спрямовують виключно на одне головне завдання — підтримку нашої громади в евакуації”, — наголошує Віталій Фальковський.
За словами посадовця, нині головний напрям роботи Маріупольської міської ради — це підтримка роботи 38 центрів для переселенців “ЯМаріуполь”. На їхній розвиток та інші проєкти місцева влада дійсно отримує гроші від донорів, але грантів на 4,1 мільярда гривень громаді ніколи не виділяли.
“Ми вже надали понад 700 тисяч продуктових та гігієнічних наборів людям за весь цей час. Ще за три роки завдяки ефективній роботі з донорами ми залучили допомогу від міжнародних і національних організацій в еквіваленті 1,7 мільярда гривень. Замість того щоб витрачати власні кошти, ми залучаємо гроші. Зараз ми реалізуємо проєкт будівництва соціального житла в місті Васильків Київської області. Для початку 700 родин мають отримати житло”, — додає директор департаменту звʼязків із громадськістю.
Раніше ми розповідали, що маріупольські комунальники замовили послуги оздоровлення у Трускавці для 1300 переселенців за понад 16 мільйонів гривень. Представники іншого комунального підприємства шукають підрядника, щоб придбати пікап за 1,75 мільйона гривень.