Підтримати
знищений Маріуполь
Фото: Telegram/АЗОВ - Маріуполь

Окупанти продовжують гатити по заводу “Азовсталь”, в той час, як ЗСУ вибивають загарбників з Мар’їнки. Про 55-й день російсько-української війни — у нашому відеопідсумку.

“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 19 квітня

 

 

  • Українські військові звільнили Мар’їнку. Над містом майорітиме український прапор. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні на вечір 19 квітня.

Українські оборонці на напрямку Донецька провели успішний контрнаступ на російську армію.

Ворог зазнав втрат та відступив”, — звітують у Генштабі.

  • На Донбасі триває друга фаза війни з Росією. Розпочався наступ, але тепер росіяни змінюють тактику. Про це заявив у нічному відеозверненні президент Володимир Зеленський. 

“Зараз уже можна констатувати, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися. Скільки б туди не зганяли російських військових, ми будемо боротися. Ми будемо захищатися. Ми будемо робити це щоденно. Нічого українського не віддамо, а чужого нам не треба”, — запевнив президент.

  • На Слобожанському напрямку триває часткове блокування Харкова.  

Підрозділи окупанта також здійснили спробу наступу та ведення штурмових дій південніше міста Ізюм. Успіху не мали, зазнали втрат та вимушено відступили на раніше зайняті позиції.

  • Обстріли тривають як на Луганщині, так і на Донеччині. Зокрема, за даними очільників областей, неспокійно в Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Авдіївці та Лиманському районі. 

Читайте також: 3 загиблих, 5 поранених: Краматорськ, Авдіївку та Благодатне обстріляли ракетами

  • Донеччину росіяни намагаються атакувати з півночі — з Луганської області та Харківщини. Під вогнем окупантів опиняються і мирні мешканці. 
Наступ на Донеччині, бомбардування Маріуполя та евакуйовані університети (Сідай, розкажу. 19.04) 1
Фото: Павло Кириленко/Telegram
  • Російські окупанти та озброєні бандформування так званої “ДНР” продовжують обстрілювати українських військових на маріупольському заводі “Азовсталь” — по заводу гатять з артилерії та авіації. Про це розповідають самі бійці, які залишаються в Маріуполі. 

Сьогодні вдень з’явилася інформація від бізнесмена зі сходу Сергія Тарути, що окупанти скинули бомбу на лікарню поряд з Азовсталлю, тож під завалами залишились близько 300 людей. Та згодом радник мера Маріуполя Петро Андрющенко спростував це.

“Так, Маріуполь, зокрема зона Азовсталі під щільним бомбардуванням надважких бомб. Але в зоні навколо Азовсталі вже давно ніхто не переховується, особливо в зруйнованій до того будівлі лікарні”, — каже посадовець.

Зазначимо, вже другий тиждень президент України Володимир Зеленський згадує Маріуполь у кожному своєму зверненні. Вимагає від Росії провести евакуацію мирного населення Маріуполя до Запоріжжя, втім окупанти не дозволяють зробити бодай щось у цьому напрямку. 

Натомість у Міноборони РФ вкотре запропонували українським військовим скласти зброю, зупинити бойові дії та здатися. 

Згодом у полку Азов відповіли на пропозицію загарбників лаконічним відео, де український гранатометник знищує військову техніку ворога з ракетного комплексу.

Раніше командир “Азова” Прокопенко заявив, що на території заводу знаходяться жінки та діти, а також люди похилого віку. У “ДНР” та Генштабі росіян стверджують, що цивільних там немає.

Читайте також: Окупанти практично повністю знищили завод “Азовсталь” у Маріуполі. Під завалами залишаються люди 

  • В перехопленнях розмов росіян, які публікували СБУ, чутно, що окупанти планують атакувати “Азовсталь” і надалі. 

 

  • 70-75 тисяч людей залишається на Луганщині за оцінками очільника Луганщини Сергія Гайдая станом на сьогодні. Минулого тижня за оцінками очільника Донеччини, в області може залишатись ще до 450 тисяч місцевих мешканців. 
Наступ на Донеччині, бомбардування Маріуполя та евакуйовані університети (Сідай, розкажу. 19.04) 2
Фото: Вільне радіо

 

  • У Слов’янську планується евакуація до Львова з подальшим виїздом до Фінляндії 

20 квітня, у жителів Слов’янської громади є можливість виїхати до Львову. За бажанням можливий подальший виїзд до Фінляндії з розселенням. Запис на автобус за телефонами гарячої лінії

099 539 78 67

099 539 80 47

099 539 80 48

066 284 92 85

095 841 80 82

099 435 02 75

  • 20 квітня о 10:00 з автовокзалу Лимана планується відправлення безкоштовних евакуаційних автобусів до Покровська. Звідти здійснюватиметься відправлення на евакуаційних потягах до Західної України. Точний час відправки доступний у довідковій вокзалу та на гарячій лінії 0800503111.
  •  8 вищих навчальних закладів та коледжів з Донеччини і Луганщини переїхали на Дніпропетровщину. Про це на брифінгу повідомила заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб. Виїхати довелося Східноукраїнському університету імені Володимира Даля, Донбаському педуніверситету та Горлівському інституту іноземних мов Донбаського педуніверситету. Ці троє тепер облаштовуються під одним дахом на базі Дніпровського національного університету імені Гончара

На базі університету «Дніпровська політехніка» діятиме Приазовський технічний університет, який евакуювався з Маріуполя та два коледжі, які входять у його структуру. 

Окрім того, у Дніпрі працюватимуть Слов’янський хіміко-механічний технікум, Бахмутський коледж транспортної інфраструктури, Дружківський фаховий коледж. Бахмутський педагогічний коледж діятиме у Жовтих Водах. 

У більшості освітніх закладів переїзд — це превентивна міра. А от університет імені Даля вже має пошкодження їхніх будівель в Сєвєродонецьку. Виїхали до того ж не всі працівники. Про це в прямому ефірі Вільного радіо розповіла ректорка СНУ Ольга Поркуян

  • На Донеччині продовжує працювати гаряча лінія з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій.

В умовах воєнного стану контакти й режим роботи гарячої лінії не змінилися. Усі охочі можуть отримати відповіді на такі питання:

– отримання документів про освіту державного зразка;

– дистанційна освіта;

– робота освітніх центрів;

– умови спрощеного вступу до закладів вищої освіти тощо.

+38066 113 93 75 (Viber, Telegram WhatsApp)

+38097 904 71 91 (для дзвінків) 

Звернутися за цими контактами можна з 9:00 до 18:00.

  • У Євросоюзі планують покрити більшу частину витрат на реконструкцію України після війни. Про це йдеться у публікації Bloomberg із посиланням на внутрішню кореспонденцію Єврокомісії. Засідання МВФ щодо фінансування повоєнної “перебудови” хочуть провести вже найближчим часом.

У Єврокомісії зазначають, що “фонд реконструкції” може бути створений за прикладом фонду для відновлення від наслідків COVID-19. Планується, що він фінансуватиме інвестиції та реформи за погодженням з урядом України.

Джерело Bloomberg зауважило, що не ясно, яка кількість коштів буде надана у вигляді грантів, а яка у вигляді позик та кредитів.

За оцінками Брюсселя, відновлення країни може вимагатиме сотень мільярдів доларів. Також у повідомленні наголошується, що ЄС все ще не можуть назвати точних сум — “цінник” української відбудови зростає з кожним днем.

Водночас, за оцінкою українського Кабміну, на відновлення інфраструктури може піти понад 280 мільярдів доларів. Але і ця сума є не повною

“Збитки, розраховані непрямим способом, з урахуванням втрат у наступні роки, становлять понад трильйон доларів”, — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 29 березня.

Основною темою переговорів щодо “фонду відновлення” будуть саме способи виділення грошей та процеси їх подальшого освоєння. Чиновники як у Брюсселі, так і у Вашингтоні хочуть розробити механізм, який гарантував би цільове використання коштів і виключив “витрати не за призначенням у колосальному потоці фінансової допомоги”.

Дивіться по буднях о 20:00 відео-підсумки “Сідай, розкажу” в прямому ефірі в Youtube  та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події дня. 

 


Завантажити ще...