Підтримати

Національний банк України з 1 жовтня на пів року встановить ліміт для переказів фізичних осіб “з карти на карту” у 150 тисяч гривень на місяць. У відомстві запевняють, що це не вплине на діяльність волонтерів.

 

Про це йдеться на сайті Нацбанку. 

Там зазначають, що ліміт діє лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. 

Водночас обмеження не застосовуватимуть: 

  • до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою;
  • людей, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують 150 тисяч гривень;
  • коли людина перекидає гроші між власними рахунками, відкритими в одному банку;
  • щодо переказів юридичних осіб, щодо операцій за реквізитами IBAN.

“Запроваджений ліміт допоможе мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності, зокрема з використанням рахунків “дропів”, які є поширеним механізмом функціонування тіньової економіки”, — пояснюють рішення у відомстві. 

Для довідки:
“Дропи” — це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування іншим людям. Ці рахунки використовують як “транзитні” для переказу та “відмивання” незаконних коштів.

За даними НБУ, 98% банківських клієнтів щомісяця здійснюють перекази, які не перевищують 150 тисяч гривень. Тому встановлені обмеження ніяк не вплинуть на їхню фінансову активність.

Обмеження не вплинуть на збори волонтерів 

“Ні, встановлені ліміти не вплинуть на діяльність волонтерів. Щоб пересвідчитися в цьому, НБУ провів кілька обговорень зі спільнотою волонтерів”, — запевняють у Нацбанку. 

За результатами обговорення у відомстві скоригували застереження, у якому зазначається, що ліміти не діятимуть: 

  • під час поповнення рахунків фізичних осіб, які займаються волонтерською діяльністю та які ідентифіковані банками / надавачами платіжних послуг як волонтери;
  • під час переказів коштів з рахунків фізичних осіб, які займаються волонтерською діяльністю та які ідентифіковані банками / надавачами платіжних послуг як волонтери.

У відомстві пояснюють: наразі потрібно ухвалити законопроєкт № 11043, у якому, зокрема, визначається п’ять критеріїв приналежності до волонтерської діяльності. Для того, щоб банки ідентифікували фізичну особу, яка планує займатися такою діяльністю, як волонтера, вона має відповідати щонайменше двом критеріям. 

У червні 2024 року, як зазначається на сайті Верховної Ради, цей законопроєкт прийняли за основу та відправили на доопрацювання. 

Нагадаємо, в Україні у 2025 році загальний дефіцит бюджету становитиме 35 мільярдів доларів. Уряд запевняє, що знає, де знайти більшу частину суму, але решта наразі залишається непокритою.


Завантажити ще...