Ліки
Ліки. Ілюстративне фото: Pexels

1 березня 2025 року почнуть діяти обмеження на надбавки до цін усіх лікарських засобів. Так, 100 найпопулярніших препаратів подешевшають на 30%. Вартість ліків в аптеках перевірятиме Держпродспоживслужба.

 

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Раніше держава регулювала ціни лише на ліки з Нацпереліку й препарати, які повністю або частково купували бюджетним коштом й у межах програми “Доступні ліки”. Тепер обмеження поширюватиметься на всі лікарські засоби.

Так, максимальна надбавка, яку постачальники зможуть додати до оптово-відпускних цін (тобто цін, за якими виробник або постачальник продає товар великими партіями) на всі препарати, крім окремих винятків, не буде перевищувати 8%. Регресивні роздрібні надбавки (тобто ті, що зменшуються, коли зростає ціна товару) до закупівельних цін рецептурних ліків коливатимуться від 10% до 25% залежно від їхньої вартості. Роздрібні надбавки на безрецептурні лікарські засоби, які закуповують коштом джерел, не заборонених законодавством України, крім коштів державного та/або місцевого бюджетів, не перевищуватимуть 35% до закупівельних цін.

Крім того, з 1 березня 2025 року діятиме заборона на маркетингові послуги, пов’язані з продажем ліків.

“На фармацевтичному ринку України склалась усталена практика маркетингових платежів між виробниками (імпортерами) лікарських засобів та мережевими аптеками, які почали насамперед надавати послуги з промоції. Це призводить до того, що українці часто купують дорожчий препарат, коли на ринку є дешевший аналог з тією ж самою діючою речовиною, однак аптека не зацікавлена в його продажу”, — пояснює міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За даними МОЗ, українські фармвиробники задекларували зниження відпускних цін на 100 найбільш популярних ліків на 30% вже з 1 березня.

Раніше ми писали, що уряд дозволив бронювати 100% медпрацівників державних та комунальних медичних закладів. Для інших фахівців медзакладів обмеження на бронювання не скасували.


Завантажити ще...