Підтримати
Петро Лозенко на Донеччині під час служби в ЗСУ
Петро Лозенко на Донеччині під час служби в ЗСУ. Фото з архіву родини

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Серед них — Петро Лозенко. Чоловік усе життя відпрацював у рідному селі в полях. Після мобілізації його вражали різні краєвиди сходу країни, місцеві, які ділилися їжею, і корови, які не боялися обстрілів. Саме цим він ділився з родиною, а не боями.  

 

Про життєвий шлях Петра Вільному радіо розповіла його дружина Людмила Лозенко.

Вільне радіо щодня розповідає про військових і цивільних, які стали жертвами російської агресії проти України. Ми прагнемо, аби їхні імена не залишилися лише статистикою. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його/її життя, заповніть анкету для рідних та знайомих загиблих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами, щоб розповісти про ваших близьких або знайомих. Це безкоштовно.

Петро Лозенко працював у полях та грав в аматорському хокейному клубі

Петро Лозенко народився 8 вересня 1977 року в селі Германівка Обухівського району на Київщині. У рідному селі він закінчив рідну школу, а потім здобув освіту механізатора в Обухівському професійно-технічному училищі.

Після навчання відслужив строкову службу, повернувся в рідне село і все життя працював на тракторі в колгоспі — збирав пшеницю та інші культури.

Петро Лозенко на тракторі під час роботи
Петро Лозенко на тракторі під час роботи. Фото з архіву родини

У вільний час Петро любив грати в хокей.

“Вони з хлопцями збиралися та проводили аматорські матчі. Це були хлопці з нашого та сусіднього села, і вони їздили в інші села, міста, ось у Білу Церкву їздили і грали з місцевими командами”, — пояснює дружина Людмила Лозенко.

Петро Лозенко (другий ліворуч) після переможного любительського хокейного матчу
Петро Лозенко (другий ліворуч) після переможного любительського хокейного матчу. Фото з архіву родини

Також у вільний час йому подобалося читати книжки про війну.

“У школі він вчився поганенько, але потім настільки зацікавився історією — тільки про неї й читав. Наше село, Германівка, доволі старе, тут колись Богдан Хмельницький був, музеї є, і він дуже цікавився цим усім. Хоч і роботягою був, але розумним”, — додає вдова.

Петра Лозенка вражали жителі Донеччини, які не боялися вибухів та годували військових

У березні 2024 року чоловіка мобілізували. Його зарахували стрільцем-помічником гранатометника до лав 114-ї окремої бригади ТрО у званні солдата.

“Ми сподівалися, що його не будуть чіпати, бо казали, що хліборобів не забиратимуть, але прийшла повістка. Він вирішив піти, пройшов ВЛК, і його одразу ж забрали”, — каже дружина.

Під час служби захисник боронив державу на Луганському, Харківському, Запорізькому та Донецькому напрямках.

“Йому було дуже важко переносити службу. Але був і позитивний момент. Він же постійно працював і нікуди не їздив, навіть у відпустки не ходив. А на службі їх постійно перекидали в різні місця, і він казав, що йому це подобається, хоч вони й були майже завжди в руїнах. Він хоч бачив якісь нові місця”, — говорить Людмила.

Зображення до посту: “Не бачив нічого, крім роботи в полі”: згадаймо Петра Лозенка, який загинув на Новопавлівському напрямку
Петро Лозенко під час служби на Донеччині. Фото з архіву родини

Ще Петра вражали місцеві жителі Донеччини.

“Якось вони тренувалися стріляти, а там дід корів пасе, ходить по полю. Вони кричали, щоб він тікав, а він не слухає, каже: “Я звик, і корови звикли, вже не реагують на постріли”. Ще казав, що деякі місцеві допомагали їм. Приїжджали в село, займали порожні хати і садили бабі картоплю. А вона потім їм вареники робила та приносила ввечері. У відповідь вони хлібом ділилися, бо їм у села не привозять. Бабусі були такі вдячні за хліб, що потім на борщ їх кликали. Так і жили, допомагаючи бабусям.

Але останнє, що я почула від нього телефоном, було сумне: “Я хочу додому”, — розповідає дружина військового.

Зображення до посту: “Не бачив нічого, крім роботи в полі”: згадаймо Петра Лозенка, який загинув на Новопавлівському напрямку
Петро Лозенко на Донеччині під час служби в ЗСУ. Фото з архіву родини

Петро Лозенко загинув на Новопавлівському напрямку 

Найважчі спогади у чоловіка були з Серебрянського лісу.

“Їх якось відкомандували до 3-ї штурмової бригади, і вони опинилися в Серебрянському лісі. Окопи рили і провели там декілька тижнів. І він потім згадував, що там просто нічого вже немає — весь ліс спалений”, — згадує Людмила.

Захисник під час служби діставав поранення, але повернувся до війська після реабілітації.

“Перше поранення він дістав у бліндажі. Вони побачили дрон, сховалися, але той усе одно скинув газову гранату, і їм тоді дісталося. У нього рот, ніс, очі — все було обпечене. Потім у жовтні він дістав осколкове поранення. Тоді його відправили у шпиталь, а звідти відпустили додому. Це був останній раз, коли ми його бачили”, — розповідає дружина.

Петро Лозенко на Донеччині під час служби в ЗСУ
Петро Лозенко на Донеччині під час служби в ЗСУ. Фото з архіву родини

7 січня 2025 року Петро загинув поблизу села Новопіль Новопавлівського напрямку.

“У нього тоді влучив FPV-дрон, але він був живий, просто поранений. Приїхала евакуація, його поклали в пікап. Хлопці сіли всередину, а він був у кузові. І тут прилетів другий дрон та влучив у нього. Після цього врятувати його вже не могли”, — ділиться Людмила.

Поховали військового 11 січня у рідному селі Германівка.

“Він завжди виконував бойові завдання з високою відповідальністю. Це чоловік, який і командиру висловить усе в обличчя, і зробить все, що треба. Він був природженим лідером, старшим групи, який підтримував менш досвідчених новобранців. Неодноразово виконував завдання на “нулі”. Хлопці казали: “Це був нормальний дядько, справжній господар, який завжди дбав, щоб усе було красиво. Як тільки ми заходили в нову хату, він керував облаштуванням, шукав, як зробити електрику і так далі”, — переказує дружина, що казали про Петра побратими.

Чоловіку назавжди залишиться 47 років.

“Він був дуже добрим та люблячим. Завжди всім допомагав — кого в селі не спитай. Дуже любив своїх дівчат і пишався ними. Називав їх квіточками. Вони закінчили гімназію із золотою медаллю і навчаються на лікарів. Коли він лежав у шпиталі, всім розповідав, що його доньки також стануть лікарями, і так само рятуватимуть життя.

Знаєте, він же усе своє життя провів у цьому “грьобаному” полі й нічого, крім нього, не бачив. Боже, мені так шкода через це”, — горює дружина.

У захисника залишилися мати, дружина та дві доньки.

Зображення до посту: “Не бачив нічого, крім роботи в полі”: згадаймо Петра Лозенка, який загинув на Новопавлівському напрямку
Петро Лозенко з дружиною та доньками. Фото з архіву родини

Рідні Петра прагнуть, аби йому надали звання “Героя України”. Для цього вони створили петицію. Ви можете підтримати родину загиблого захисника, підписавши ініціативу за посиланням.

Світла пам’ять.


Завантажити ще...