На час війни о 9 ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання пам’ять українців, які загинули від російської агресії. 4 червня згадаймо бійця 93 ОМБр з Дніпропетровщини Олександра “Малого” Гарбуза.
Історію військового розповіли журналісти АрміяInform.
Олександр Гарбуз народився 2 липня 2002 року у селищі Губиниха, що у Дніпропетровській області. У 2017 році отримав неповну середню освіту у місцевій школі, після чого закінчив Перещепинський професійний ліцей за спеціальністю “Робітник фермерського господарства”.
У 2021 році Олександр пішов служити за контрактом до 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Там він закінчив курси підготовки та став оператором протитанкового ракетного комплексу. Від самого початку служби за Сашком закріпилося псевдо “Малой”, бо хлопець й справді був невеликий на зріст та пішов на службу дуже молодим.
Після початку повномасштабної війни Сашко разом із побратимами боронив Харківщину від окупантів. За оцінками його побратимів, на особистому рахунку Олександра знищення близько 10 бойових машин росіян.
У ніч на 16 березня солдат Гарбуз разом із розвідгрупою вийшли на захват позиції окупантів, звідки по українським бійцям гатив танк. Сашко разом з іншим бійцем з позивним “Хакер” пішли вперед, після чого зв’язок із військовими обірвався — чоловіків взяли у полон окупанти. 24 березня, після деокупації силами ЗСУ села Гусарівки, українські військові знайшли тіло Олександра, якого росіяни вбили пострілом у голову. На його тілі були помітні сліди тортур. Бійцю було лише 19 років.
Тіло Олександра додому супроводжував його двоюрідний брат з позивним “Липа”, який так само служить у 93-й ОМБр.
“Я особисто захопив у полон чотирьох росіян – і жодного з них не убив, бо я розумію так, що, якщо вороги здаються, то вбивати їх не можна… Яка ж падлюка вирішила позбавити життя Сашка? Я не розумію цього – він же дитиною був, був абсолютно беззахисним, був «у повній вашій владі», навіщо ж ви його катували і потім – вбили?”, — каже “Липа”.
Солдату Олександру Гарбузу посмертно надали звання Героя України та нагородили орденом “Золота Зірка”.