Українкам з Донбасу та Криму відмовили у волевиявленні, тож вони вирішили дійти до найвищої інстанції.
Про це йдеться у рішенні Європейського суду з прав людини.
Відомо, що четверо українок, Олександра Селигененко та Анастасія Мартиновська з Севастополя, Дар’я Свиридова з Алупки та Євгенія Терехова з Донецька ще восени 2015 року переїхали з окупованих територій до Києва і зареєструвалися там як переселенки. Жінки захотіли голосувати на місцевих виборах у Києві та подали заяву до реєстру виборців. Однак їхні звернення відхилили, пояснивши це тим, що заявниці начебто досі живуть на окупованих частинах Донбасу і Криму.
Євгенія Терехова подала додаткову заяву до Центральної виборчої комісії, де вказала, що її права порушують. Але їй відповіли, що вона зможе проголосувати тоді, коли в місті, де вона зареєстрована (на окупованій території) українська влада встановить контроль і проведе вибори.
Переселенки вирішили оскаржувати це, і подавали до українських судів заяви. Але їх відхиляли не лише в суді першої інстанції, а й в апеляційних судах. Мовляв, жінки “не належать до даної територіальної громади”. Тоді ж переселенки й вирішили подати заяву до Європейського суду з прав людини.
На суді представник Кабміну зазначив, що вони мали підстави не дати голос переселенкам. Але ЄСПЛ вирішив інакше. Він підтримав українок і призначив їм по 4500 євро моральної компенсації, які має виплатити Україна.
Читайте також: