Підтримати
Рятувальник Владислав Гостєв. Фото з архіву родини

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Згадаймо Владислава Гостєва з Покровська. Він присвятив своє життя службі в ДСНС, рятуючи людей в умовах війни. З 2014 року працював у гарячих точках, зокрема в Авдіївці, а з 2022 року допомагав цивільним на Донеччині. 7 березня 2025 року під час обстрілу в Добропіллі чоловік загинув, намагаючись допомогти постраждалим.

Про Владислава Гостєва Вільному радіо розповіла його сестра Марія.

Вільне радіо публікує історії загиблих під час російсько-української війни, аби вшанувати їхню пам’ять. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його (її) життя, заповніть анкету для рідних та знайомих загиблих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами, щоб розповісти про дорогу вам людину. Це безкоштовно.

Владислав Гостєв народився 5 червня 1992 року в Покровську Донецької області. Вчився у місцевій школі №2. Захоплювався футболом і боксом.

“Він був розумним, кмітливим і добрим, завжди з повагою ставився до старших і прагнув допомагати іншим. Мав велике серце. Підтримував літніх людей, друзів у будь-якій ситуації. Коли товариші потрапляли до лікарні через поранення від уламків, відвідував їх, допомагав як фізично, так і морально та фінансово”, — згадує про брата Марія.

Владислав захоплювався спортом. Жодного дня не минав без фізичних вправ та пробіжок вулицями міста. Також чоловік допомагав літнім та одиноким людям.

Після служби в Збройних силах України у 2012 році приєднався до ДСНС. У 2014–2017 роках працював у найгарячіших точках Авдіївки. З 2022 року Владислав вирушав у зони бойових дій на Донеччині, доставляв питну воду та гуманітарну допомогу місцевим жителям, рятував людей після обстрілів.

Зображення до посту: Не хотів залишати рідну Донецьку область: згадаймо рятувальника Владислава Гостєва, який загинув, допомагаючи людям
Рятувальник Владислав Гостєв разом з колегами. Фото з родинного архіву

Рятувальник майже не розповідав про події на фронті, беріг мамине серце, щоб вона не хвилювалася. Мріяв про життя у вільній Україні, а після перемоги — створити сім’ю, виховати дітей і подарувати матері довгоочікуваних онуків.

Зображення до посту: Не хотів залишати рідну Донецьку область: згадаймо рятувальника Владислава Гостєва, який загинув, допомагаючи людям
Владислав Гостєв разом із мамою та сестрою. Фото з сімейного архіву

У лютому 2025 року чоловіка перевели на службу до міста Родинське, туди він їздив з Добропілля. До останнього дня свого життя Владислав залишався на службі в ДСНС.

“Під час повномасштабного вторгнення не покинув, залишився в строю виконувати свої завдання за призначенням. Виїжджав на ліквідації всіх надзвичайних ситуацій, які виникали протягом чергування. Неодноразово залучався до допомоги постраждалому населенню, до евакуації населення”, — згадує керівник загиблого Віталій Журбенко.

7 березня 2025 року в Добропіллі, на Донеччині, внаслідок обстрілу постраждав будинок, у якому жив Владислав. Він одразу пішов допомагати постраждалим. Під час повторного обстрілу Владислав отримав поєднану мінно-вибухову травму голови, тулуба та кінцівок, несумісну з життям.

“Я завжди був впевнений у цій людині. Знав, що поруч зі мною є опора, на яку можна покластися. Ось, наприклад, була така ситуація в Покровську: горіла квартира. І, незважаючи на те, що він не був на зміні, він ліз у ту квартиру і витягнув людину, врятував її. Він взагалі не хотів залишати Донецьку область. Казав: “Якщо мене переведуть в інший підрозділ за межі області — я краще звільнюся”, — розповідає колега чоловіка по роботі Іван Суботін.

Зображення до посту: Не хотів залишати рідну Донецьку область: згадаймо рятувальника Владислава Гостєва, який загинув, допомагаючи людям
Рятувальник Владислав Гостєв разом з колегами. Фото з родинного архіву

У 2017 році Президент України відзначив Владислава Гостєва нагородою “За участь в антитерористичній операції” та вручив посвідчення Учасника бойових дій. У 2025 році він отримав відзнаку “За оборону України”, а також численні подяки та грамоти від керівництва ДСНС.

Рідні Владислава просять також посмертно надати йому звання Героя України. Щоб їх підтримати — підпишіть петицію за посиланням.

Вічна пам’ять.


Завантажити ще...