На окуповану територію він їхав до своєї дружини.
Як повідомили Вільному радіо в БФ “Право на захист”, чоловік ще кілька місяців тому їхав з Сумської області до окупованого Луганська через “Станицю Луганську”. Він не міг перетнути КПВВ без електронної перепустки, тому і зробив її. Але, поки чекав, втратив паспорт і почав відновлювати його.
“Після отримання нового паспорта знов звернувся до координаційної групи для оформлення перепустки. Через прописку на підконтрольній Україні території документ буде оформлюватися без прискорення”, — зазначили в БФ “Право на захист”.
Тож, чоловік залишився ночувати неподалік КПВВ, поки робиться його перепустка. А благодійники дали йому продуктовий набір.
Зауважимо, “Станиця Луганська” працює щодня з 08:00 до 16:00. Пройти там можна пішки.
Причин для проїзду може бути декілька:
А от цей пункт пропуску залишається зачиненим 5 днів на тиждень. Представники т.з. “ДНР” відкривають блокпост суміжний з пунктом пропуску “Новотроїцьке” зі свого боку лише у понеділок та п’ятницю.
Пройти там можна як пішки, так і на транспорті.
На початку карантину Кабмін впровадив правило, що люди, які перетинають кордон або КПВВ з непідконтрольної території, мають пробути 2 тижні на ізоляції. Для цього вони мають встановити мобільний додаток “Вдома”. Як ним користуватись ми розповідали в нашому матеріалі.
Однак, 16 листопада Кабмін повідомив, що поки Україна буде в “зеленій зоні” карантину, то додаток “Вдома” встановлювати не потрібно. От тільки в Держприкордонслужбі України поки не можуть сказати, коли це обмеження знімуть для людей, які перетинають КПВВ.
“Поки сказати напевно не можемо, оскільки ніяких змін у законодавство поки не внесли. Коли відповідні зміни будуть оприлюднені та стануть чинними, тоді можна буде про щось говорити. Після засідання уряду необхідний певний час для опрацювання цього рішення”, — пояснює Вільному радіо речник ДПСУ у складі ООС.
Зазначимо, закінчити ізоляцію можна і раніше. Якщо людина здасть тест на COVID-19 і результат буде негативний. Такі швидкі тести безкоштовно роблять на КПВВ, але, наприклад, на “Станиці Луганській” їх вистачає не всім.
Читайте також: