Підтримати
КПВВ Станиця Луганська на Луганщині
Фото: ДПСУ

На окуповану територію він їхав до своєї дружини.

 

Як повідомили Вільному радіо в БФ “Право на захист”, чоловік ще кілька місяців тому їхав з Сумської області до окупованого Луганська через “Станицю Луганську”. Він не міг перетнути КПВВ без електронної перепустки, тому і зробив її. Але, поки чекав, втратив паспорт і почав відновлювати його.

“Після отримання нового паспорта знов звернувся до координаційної групи для оформлення перепустки. Через прописку на підконтрольній Україні території документ буде оформлюватися без прискорення”, — зазначили в БФ “Право на захист”.

Тож, чоловік залишився ночувати неподалік КПВВ, поки робиться його перепустка. А благодійники дали йому продуктовий набір.

Зауважимо, “Станиця Луганська” працює щодня з 08:00 до 16:00. Пройти там можна пішки.

Для довідки:
Якщо людина їде через “Станицю Луганську”, то вона має врахувати, що проїхати в напрямку “туди-назад” їй дозволять лише раз на місяць. 

Причин для проїзду може бути декілька:

  • якщо людина їде на лікування на окуповану територію;
  • якщо мета візиту — навчання на окупованій території;
  • візит з метою “отримання грошової допомоги російськомовному населенню України в рамках спецпрограми”;
  • з метою отримання грошової винагороди за участь на заходах;
  • у зв’язку з похованням родича;
  • через догляд за хворим родичем.

КПВВ “Новотроїцьке”

А от цей пункт пропуску залишається зачиненим 5 днів на тиждень. Представники т.з. “ДНР” відкривають блокпост суміжний з пунктом пропуску “Новотроїцьке” зі свого боку лише у понеділок та п’ятницю. 

Пройти там можна як пішки, так і на транспорті.

Для довідки:
Окупаційна влада дозволяє перетнути свої блокпости лише за узгодженням т.з. “Міжвідомчого штабу “ДНР”. Для цього треба заздалегідь подавати документи, аби потрапити в списки.

Карантинні обмеження

На початку карантину Кабмін впровадив правило, що люди, які перетинають кордон або КПВВ з непідконтрольної території, мають пробути 2 тижні на ізоляції. Для цього вони мають встановити мобільний додаток “Вдома”. Як ним користуватись ми розповідали в нашому матеріалі.

Для довідки:
Благодійники, які чергують щодня на КПВВ, радять їздити з телефонами з Android версією 5.0 і вище. Адже на смартфонах з версією нижче додаток не встановиться, а на iPhone нерідко виникають помилки. Крім того, людям слід врахувати, що пам’ять телефону немає бути заповненою, адже може не вистачити місця для додатка.

Однак, 16 листопада Кабмін повідомив, що поки Україна буде в “зеленій зоні” карантину, то додаток “Вдома” встановлювати не потрібно. От тільки в Держприкордонслужбі України поки не можуть сказати, коли це обмеження знімуть для людей, які перетинають КПВВ.

“Поки сказати напевно не можемо, оскільки ніяких змін у законодавство поки не внесли. Коли відповідні зміни будуть оприлюднені та стануть чинними, тоді можна буде про щось говорити. Після засідання уряду необхідний певний час для опрацювання цього рішення”,  — пояснює Вільному радіо речник ДПСУ у складі ООС.   

Зазначимо, закінчити ізоляцію можна і раніше. Якщо людина здасть тест на COVID-19 і результат буде негативний. Такі швидкі тести безкоштовно роблять на КПВВ, але, наприклад, на “Станиці Луганській” їх вистачає не всім.

Читайте також:


Завантажити ще...