Зображення до посту “Не все так однозначно”: як змінилася позиція відомих вихідців з Донбасу від 2014 і до 2022 років
Фото: з відкритих джерел

Кліпмейкер Алан Бадоєв, телеведучий Андрій Бєдняков, футболіст Ярослав Ракицький і його дружина — співачка Ольга Ракицька — всі вони відомі вихідці з українського сходу. Вільне радіо розбирається, як змінювалося ставлення відомих персон до військових дій із 2014 і до тепер.

Почали вчити мову, співати гімн і активно розповідати про свою любов до Батьківщини — такою була перша хвиля українізації 2014-го після вторгнення російських сил на Донбас. В українському шоубізнесі стався бум патріотичних пісень і україномовних текстів. Та разом з тим до 2022 року любити Україну і працювати в Росії не цуралися чимало вітчизняних артистів. 

Досить компромісів із совістю 

“Золоті грамофони” Ані Лорак не обговорював хіба що ледачий. За 8 років творчої діяльності співачки з нею плідно співпрацював режисер Алан Бадоєв, чиє дитинство пройшло в Горлівці. Щонайменше п’ять робіт він створив для співачки уже після 2014-го. Співпрацював кліпмейкер і з російськими зірками: в його списку Поліна Гагаріна, Стас П’єха, Zivert, Сергій Лазарєв та інші. Частина з них відкрито підтримала політику Путіна. 

“Не все так однозначно”: як змінилася позиція відомих вихідців з Донбасу від 2014 і до 2022 років 1
Фото: instagram Алан Бадоєв

Сам кліпмейкер позиціонував свою роботу як творчість, що не має обмежуватися лише однією країною. Проте після 24 лютого цього року позиція режисера змінилася. В інтерв’ю Маші Єфросиніній Бадоєв розповів, що війна суттєво змінила його погляди.

Я ніколи не звужував себе до моменту однієї країни. Я так не думав. Але я ніколи в житті не збирався жити у Росії. Нізащо не проміняю свій Київ не тільки на Москву, а й на будь-яке інше місто. Київ — моє місто, я його обожнюю”, — розповів Бадоєв.

Тепер замість кліпів митець знімає фільм про війну й відкрито називає Росію країною-агресоркою.

Кар’єра під час війни

Російська кар’єра українського телеведучого Андрія Бєднякова розпочалася з 2013 року. За 8 років війни на Донбасі корінний маріуполець вів тревел-шоу, влаштовував зіркові побачення, шукав пари для холостяків та заробив собі неабияку популярність на російському телебаченні. Та після повномасштабної війни повернувся в Україну. Дії Росії він засудив та зараз активно допомагає ЗСУ грошима, влаштовуючи розіграші футболок відомих футболістів.

“Не все так однозначно”: як змінилася позиція відомих вихідців з Донбасу від 2014 і до 2022 років 2
Фото: instagram/ Андрій Бєдняков з мамою

Для телеведучого блокада рідного Маріуполя стала особистою трагедією: на початку квітня в оточеному місті від загострення хвороби померла його мама.

Я нікого не проклинатиму. Хочу, але уже немає сил, … Ні. Я бажаю вам НІКОЛИ не відчути того, що відчувають зараз наші люди. Просто відчепіться від нас. Дайте нам “загнивати” у цій Європі серед цих 145 країн, які нас підтримали. Все буде УКРАЇНА”, — написав у соцмережі телеведучий.

Український гімн і російський футбол

Футболіст Ярослав Ракицький — не корінний донеччанин, проте у футбольному світі його асоціюють саме з донецьким клубом. Там він провів більшу частину своєї кар’єри, у Донецьку одружився, там навіть після 2014 року продовжувала жити його теща.

“Не все так однозначно”: як змінилася позиція відомих вихідців з Донбасу від 2014 і до 2022 років 3
Фото: instagram/ Ярослав Ракицький з родиною

Зі своєю позицією щодо України Ракицький неодноразово потрапляв у скандали. Під час матчів збірної він не співав державний гімн, а після окупації Донецька не гребував лайкати відео “Святкування другої річниці проголошення ДНРта носити бренд, який рекламується на фоні Кремля. 

Ракицький долучився до російського футбольного клубу “Зеніт” у січні 2019 року, після переходу з донецького “Шахтаря”. Після цього відмовився від виступів за збірну України. Протягом двох років родина жила на дві країни: Ярослав — у Санкт-Петербурзі, а дружина Ольга та двоє дітей — у Києві.

Однак після повномасштабного вторгнення Росії Ракицький контракт розірвав через “складні сімейні обставини”. Вивіз родину до Туреччини та висловився на підтримку України.

“Не все так однозначно”: як змінилася позиція відомих вихідців з Донбасу від 2014 і до 2022 років 4
Фото: instagram/ Ярослав Ракицький з дружиною Ольгою

Світом править гуманність, світом править доброта та любов до своєї Батьківщини, до своєї Матері, до своїх дітей, до своєї родини. Неможливо мовчати. Просто боляче за Батьківщину, за Україну! Гинуть мирні українці від російських солдатів. Нас не треба звільняти! Залишіть нас і нашу Україну! Немає сенсу доводити вплив пропаганди, у тому, що росія дезінформує свій народ. Вам не кажуть правди. Я бажаю Добра та Миру моїй волелюбній Україні!написав футболіст.

Перший пост про повномасштабну війну на сторінці його дружини, співачки Ольги Ракицької, з’явився у середині березня. В ньому вона закликала підписників, серед яких чимало росіян, не вірити в міф про нацистів та не довіряти російським ЗМІ.

Коли я читаю в директі повідомлення про нацистів і про 8 років, я розумію, що я вже нічого не доведу таким людям. <…> Я не бажаю нікому розправи і не хочу нікого ненавидіти. Мені боляче дивитися як війна, у вигляді ненависті, все більше поширюється між людьми, і навіть рідними.

І страшно від того, що російських людей цілеспрямовано дезорієнтують, заплутують і люди починають вірити в якихось нацистів … яких немає. Тому що ЗМІ жорстоко брешуть. Кожна їхня новина один суцільний фейк”, — написала Ольга Ракицька.

“Не все так однозначно”: як змінилася позиція відомих вихідців з Донбасу від 2014 і до 2022 років 5
Фото: instagram/ Ольга Ракицька

До слова, в репертуарі Ольги, корінної донеччанки, чимало україномовних пісень, дует з Іриною Білик та дружба з багатьма зірками українського шоубізнесу.

Читайте також:


Завантажити ще...