Підтримати
Олександр Комісарук
Олександр Комісарук, фото: Facebook/Маріуполь пам'ятає

Щодня українці вшановують хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Серед них —  прикордонник Олександр Комісарук. Чоловік служив під Маріуполем і з початку відкритої війни став на захист міста.

 

Історію Олександра Комісарука розповіли на сторінці “Маріуполь пам’ятає”.

Військовий Олександр Комісарук переїхав до Маріуполя з Донецька

Олександр Комісарук родом із Донецька. У 2014 році його родина переїхала до Маріуполя, де хлопець закінчив школу №66 та Азовський морський інститут за спеціальністю “Судноводіння”. У вільний час займався волонтерством, допомагав військовим. 

Олександр працював в охоронній фірмі та мріяв влаштуватися до Служби безпеки України, але не мав військового стажу. У 2021 році став до лав Державної прикордонної служби України й ніс службу у відділі “Ялта” під Маріуполем на посаді інспектора прикордонної служби III категорії, прожекториста 1-ї групи технічних засобів.


Прикордонник Олександр Комісарук загинув до народження сина

З початку повномасштабного вторгнення Олександр став на захист Маріуполя. Тоді разом з коханою він очікував на народження первістка. 

В одному з останніх повідомлень сестрі оборонець писав: “Я маю захищати країну. А потім буду із вами. Мій син повинен зростати у спокійній державі, яку будуть поважати. І ми все для цього робимо”. 

Син Олександра народився після його загибелі.

Востаннє поговорити з рідними Олександру вдалося 2 березня 2022 року, після у Маріуполі зник зв’язок. Чоловік повідомив, що їхній підрозділ прямує на позиції до селища Старий Крим поблизу Маріуполя. За наказом командування група українських прикордонників мала дати відсіч росіянам, які наступали на місто.

Олександр із побратимами мали легке озброєння, а окупанти переважали за кількістю та зброєю. 3 березня підрозділ захисника потрапив під обстріл із важкої техніки. Поранення, яких дістав 22-річний хлопець, виявились несумісними з життям.

Повернути родині тіло загиблого воїна змогли лише у 2023 році. Аби підтвердити його особу, проводили ДНК-експертизу.

Рідні та близькі згадують Олександра усміхненим, веселим, добрим, порядним, радісним та задоволеним життям.

“Він брав участь у різних заходах, спрямованих на розвиток Маріуполя, завжди був готовий допомогти та надати підтримку іншим у тяжку хвилину. Чоловік мав велику дружню родину, де всі стояли один за одного. Він і сам був гідним прикладом та справжнім старшим братом для двох сестер. Найкращий син, уважний онук, люблячий чоловік та найщасливіший майбутній батько”, — йдеться у повідомленні.

Олександра Комісарука поховали на Алеї почесних поховань Героїв на Лісовому кладовищі у Києві.

Захисника посмертно нагородили орденом “За мужність” III ступеня.

Світла пам’ять полеглому бійцю.


Завантажити ще...