Підтримати
Не взяв пільговика — штраф. Рада готує нововведення для водіїв
Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила за основу пропозицію посилити відповідальність водіїв за безпідставну відмову у пільговому перевезенні окремих категорій громадян. Тобто якщо документ ухвалять в другому читанні, то водій, що відмовив пасажиру з пільговим посвідченням, сплатить чималий штраф.

 

Про це йдеться в проекті закону на сайті Верховної ради.

У  першому читанні його підтримав 231 народний депутат. Тепер документ мають розглянути і затвердити в другому читанні ВР, а потім передати на підпис голові Верховної ради і Президенту.

Закон набуде чинності наступного дня після опублікування. І від тої дати водії, що безпідставно відмовляють пільговикам в перевезенні, будуть платити штраф — 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Станом на 4 червня 2019 року це 2550 гривень.

Зазначимо, до пільгових категорій на перевезення належать:

  • учасники бойових дій;
  • інваліди війни;
  • ліквідатори ЧАЕС;
  • вдови військовослужбовців і їх діти;
  • інваліди 1-2 груп;
  • діти з інвалідністю;
  • діти з багатодітної родини;
  • діти-сироти.

Конфлікти між пільговиками і водіями виникають як у кількамільйонній столиці, так і в 30-тисячному Торецьку.

“Водії постійно виганяють їх з посвідченнями багатодітної родини. Причину вони пояснюють так: “ми нікого безкоштовно возити не будемо, звертайтесь куди хочете, хоч до президента”, — розповідає багатодітний батько з Торецька Микола Шароді.

Із скаргами родина зверталася у місцеву та обласну Військово-цивільна адміністрацію, Міністерство інфраструктури та безпосередньо до перевізників. Однак проблема не зникла.

“Без радикальних заходів штрафи сплачувати буде нікому, тому що факт інциденту складно довести. Ми були присутні на обговоренні такої ситуації, і там водії відмовляються, заперечують що таке було. Приниженому в автобусі пасажиру потрібно возити за собою свідків, які зможуть пізніше довести це. Якщо десятирічна дитина їде в школу, про яких свідків йдеться?”, — нарікає Микола Шароді.

Водії та перевізники проти такого нововведення.

“Ситуація наступна — сьогодні стоїть питання, що працювати на маршруті немає кому, при тих зарплатах, що є. А тепер уявіть, що введуть штраф за відмову возити пільговиків. Крім того, далеко не всі перевізники отримують компенсацію з бюджета за перевезення таких категорій громадян. Тому ситуація без вирішення питання щодо компенсацій не може розглядатися. Оце що зробили, це скотство”, — розповідає Бахмутський перевізник Дмитро Кононець.

Зміни в разі остаточного ухвалення внесуть у частину 7 статті 1331 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дата розгляду законопроекту в другому читанні станом на 4 червня не визначена.

Читайте також:


Завантажити ще...