Підтримати
Ілюстративне фото: Pexels.com

Амур-Нижньодніпровський районний суд у Дніпрі засудив до 15 років ув’язнення уродженця Білозерського, який передавав представникові російської ФСБ дані про переміщення українських сил, а також іншу чутливу для оборони України інформацію. Підсудний свою провину визнав, але частково: він нібито не знав, що спілкується з представником ФСБ, писав йому спочатку про власну родину, а також думав, що той просто “збирає інформацію з обох сторін”.

 

Подробиці стосовно вироку уродженцю Білозерського журналісти Вільного Радіо знайшли на Єдиному реєстрі судових рішень. Додаткові дані про справу опубліковані на порталі “Судова влада”.

На порталі “Судова влада” вказане ім’я фігуранта описаної справи — Гончаров Олександр Олександрович. Чоловік погодився співпрацювати з російськими спецслужбами та передавати їм дані про переміщення та точки розміщення українських сил (переважно — у місті Добропілля), а також інформацію про наслідки обстрілів. Окрім цього, засуджений писав повідомлення до анонімного чатбота для збору даних про ЗСУ.

Правоохоронцям відомі не менше 10 інцидентів передачі чутливої інформації загарбникам. Роботу на загарбників засуджений почав 28 жовтня 2023 року, а востаннє передавав дані про ЗСУ 21 січня 2024-го. Вже через три дні, 24 січня, чоловіка затримали правоохоронці.

На допиті фігурант справи визнав свою провину частково. Він підтвердив, що передавав через Telegram інформацію про пересування та розміщення військових ЗСУ, але стверджує, що не знав про зв’язок співрозмовника з ФСБ. Останній нібито сказав засудженому, що не підтримує агресію Росії проти України, а дані щодо пересування ЗСУ йому потрібні, бо він “збирає інформацію з обох сторін конфлікту”. Фігурант справи також сказав, що обговорював зі співрозмовником не лише переміщення ЗСУ, а й власну сім’ю з дітьми. На запитання, навіщо додатково надсилав дані про Сили оборони України до анонімного чатбота, відповісти не зміг.

Засуджений загалом заперечив те, що шкодив Україні умисно, тому попросив перекваліфікувати його справу з державної зради (2 ст. 111 КК України) на менш сувору, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ (114-2 КК України). Однак суд не погодився.

Стороні обвинувачення вдалося довести, що засуджений передавав загарбникам правдиві дані про переміщення та розташування ЗСУ. Цю інформацію підтвердили представники Сил оборони у своїх відповідях. Обвинувачення зауважило, що фігурант справи у 2019 році, вже після окупації, був у Криму, де його могли завербувати.

Підсудного визнали винним за порушення ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада) та засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією всього майна. Відбування покарання рахують від дати затримання, яке сталося 24 січня 2024 року. Серед майна, яке збираються конфіскувати, є:

  • житловий будинок;
  • земельна ділянка площею 0.0045 га, кадастровий номер 1411500000:00:019:0244;
  • авто Toyota Avensis 2008 року випуску.

Окрім цього, засудженому доведеться сплатити 11 359,20 гривень за експертизи.

Вирок досі не набув законної сили, протягом 30 днів від 10 квітня 2025 року фігурант справи має право подати апеляцію.

Нагадаємо, раніше Амур-Нижньодніпровський районний суд у Дніпрі засудив до семи років позбавлення волі жителя Добропілля, який намагався заробити три тисячі доларів США, допомігши іншому українцю нелегально перетнути кордон.


Завантажити ще...