Xiaomi – відносно молода китайська компанія, що почала виробляти смартфони у 2011 році. В Україні цей бренд став відомим декілька років тому. Але продукція швидко прийшлася до душі широкому загалу покупців. І причина досить банальна – доступна вартість. Якість, своєю чергою, доволі висока. Це й приваблює клієнта. Навіщо платити декілька десятків тисяч гривень за флагманські девайси, якщо можна дешево купити телефон Xiaomi з чудовими характеристиками?
Їй швидко вдалося створити позитивний імідж одночасно недорогого, але якісного, й навіть престижного бренду. Людині, що багато контактує з іншими, іноді буває соромно витягати з кишені незрозумілий девайс від китайського виробника з нікому невідомою назвою. Якщо ж на телефоні стоїть логотип Xiaomi, це своєрідний знак якості.
Попри використання недорогого пластику для виробництва корпусів, смартфони Сяомі вирізняються своїм дизайном. Поставте поруч топові флагмани, і якусь недорогу модель Xiaomi. Різницю, – якщо не буде видно назв та логотипів, – помітити важко. Втім, усі смартфони виглядають майже однаково.
Смартфони Xiaomi працюють на останніх версіях Андроїд. А що робить їх особливими – власна оболонка MIUI. Виробник уважно стежить, щоб усі його клієнти отримували оновлення до найактуальнішої версії, котрою наразі є MIUI 14 на базі Android 12 – 13. Цей інтерфейс потішить користувача своєю плавністю, інтуїтивно зрозумілими налаштуваннями та стабільністю.
Якщо зазирнути у розділ з характеристиками, побачимо, що Xiaomi використовує більш менш актуальні процесори, матриці дисплеїв, якісну оптику. Зрозуміло, що на дешевших моделях може стояти мікропроцесор 2018 або попередніх років. Але й він забезпечує стабільну роботу. На топових моделях на кшталт Xiaomi 12T Pro 12/256 Gb бачимо 8-ядерний SnapDragon 8 Plus Gen 1. За ефективністю та швидкодією він обійшов чип A15 Bionic від Apple. І лише трохи не дотягнув до A16, котрий встановлено на флагманському iPhone 14 Pro Max.
Серед переваг можна виділити також гарні камери з високою роздільною здатністю. Але треба знати й про недоліки, якщо купуєте телефон не на день, а, принаймні, на кілька років.
Якщо у вас недорога модель з ОЗП менше ніж 6 Гб, можуть виникати проблеми з вільною пам’яттю. Здавалося б, що телефон не перевантажено, всі вимогливі застосунки закрито, але в користувача немає змоги встановити новий додаток, бо “Пам’ять заповнена”. Деякі програми можуть самостійно вимикатися без попередження через нестачу оперативної пам’яті. Це одна з проблем бюджетних пристроїв.
Інтерфейс MIUI інколи любить “тішити” користувача зайвою рекламою. А це сильно обурює, коли рекламне оголошення з’являється посеред гри. Також це додаткове навантаження на мікропроцесор.
Перегрівання – ще одне розповсюджене явище. Аби уникнути його, під час заряджання намагайтесь вимикати додатки. Або краще увімкніть режим “У літаку”. Тоді батарея швидше зарядиться, й це подовжить термін її використання.