Підтримати
Неможливо відірватись: що таке та чим ефективні кепшн-відео від Вільного радіо (приклади)
Фото: з відкритих джерел

Статистика показує, що короткі відео зазвичай набагато більше подобаються людям, ніж довгі текстові матеріали. Розбираємо на прикладах, як наші кепшн-відео допомагають донести інформацію до ще більшої кількості користувачів.

 

Що таке кепшн-відео?

Кепшн-відео — це один з журналістських форматів відеоролика. Він відрізняється від інших відео тим, що більша частина інформації передається через титри. Зазвичай на фоні відео грає музика, а розширення самого відеоролика квадратне — щоб глядач міг з комфортом дивитися його як на великому екрані, так і зі смартфона. Але все залежить від конкретної ситуації.

Ось приклад для наочності.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/899678777260533/

У чому плюси кепшн-відео від Вільного радіо?

Статистика. Мабуть, найголовнішою перевагою відеороликів такого формату є перегляди. Поговоримо трохи про цифри. Наші відеоролики у традиційному YouTube-форматі набирають сотні, а подеколи й тисячі переглядів. А от кепшн-відео зазвичай дивляться набагато більше людей. Чому так? Пояснюємо.

Деякі відео ми додаємо тільки в наші текстові публікації на сайті. А отже й побачити їх можуть лише ті, хто відкриває конкретний матеріал.

З кепшн-відео ситуація дещо інша: такі ролики ми додаємо в наші соцмережі. Там алгоритми підхоплюють їх і поширюють як такі, що набирають популярність. Тож побачити їх можуть не лише наші читачі, а й інші користувачі.

Для прикладу, наше коротке відео про бахмутянку, яка пошила український прапор рекордного розміру, охопило понад 50 тисяч користувачів і зібрало понад 20 тисяч переглядів.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/1932438453483053

А наш відеоексперимент про те, чи продають алкоголь неповнолітнім у Бахмуті, зібрав понад 7 тисяч переглядів.

https://www.facebook.com/watch/?v=351975788743444

Свіжий приклад: нещодавнє наше відео про фермера з прифронтової Жованки, який займається бджолярством і тваринництвом, набрало за пів доби понад 2 тисячі переглядів. 

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/862812277767593

Відео можна дивитися навіть без звуку. Алгоритми Facebook та Instagram нерідко додають відеоролики Вільного радіо у рекомендації, де їх може побачити не лише наша аудиторія, а й інші юзери. Але всі відео автоматично відтворюються без звуку, поки сам користувач не захоче його увімкнути. Тут і розкривається вся суть кепшн-відео.

Ще до виготовлення відео команда покроково розписує його сюжетну лінію та титри, а також добирає фото, якими можна передати зміст без звуків. Тож навіть якщо глядач(ка) буде дивитися таке відео з вимкненим звуком, він (вона) все одно повністю зрозуміє все, що ми хочемо донести.

Жанри. Кепшн-відео може існувати як окремий матеріал, і зробити його можна в різних жанрах. Наприклад, ми нерідко робимо кепшн-інструкції про те, як користуватись тією чи іншою державною послугою. Ось один з таких роликів.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/2745736799038558

У відео можна передати новину, як-от у нашому кепшн-ролику про те, як голосували на місцевих виборах пацієнти бахмутського стаціонару.

https://www.facebook.com/watch/?v=858370374904998

Такий формат ідеально підходить для того, щоб розповісти історію якоїсь компанії чи людини.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/1871146429670704/

А можна навіть зробити цілий кепшн-відеорепортаж.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/1519521811484530/

Нагадаємо, ми вже розповідали про користь відео для бізнесу та на реальних цифрах показали нашу успішну статистику.

Читайте також:


Завантажити ще...