У Покровському районі організують водопостачання з нових джерел. Цілодобово води тут немає, бо вона закінчилась у Карлівському водосховищі після того, як росіяни обстрілом зруйнували греблю. Зараз в ОВА готують проєктно-кошторисну документацію для облаштування водозабору з нових джерел. Зробити це обіцяють протягом 5 місяців. Але уточнюють — навіть після цього воду подаватимуть за графіком і лише технічну.
Про ситуацію з водопостачанням Покровського району розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Лариса Гусева.
За її словами, відновити зараз зруйновану греблю не можуть через постійні обстріли. Тому планують забезпечити водою жителів Донеччини з інших джерел. Зараз в ОВА готують проєктно-кошторисну документацію і обіцяють запустити воду протягом п’яти місяців.
“Майже 9 мільйонів метрів кубічних води, які були в Карлівському водосховищі, пішли в Курахівське водосховище, бо дамба була зруйнована.
Ми розглядаємо питання кількох водосховищ. Зокрема, Миролюбівське, ще там є водосховища, які можливо було би використовувати для забезпечення водою. “Червоний хрест” пообіцяв допомогти з обладнанням, трубами”, — сказала Лариса Гусева.
За її даними, вода, яку вдастся подати в крани жителів Донеччини, буде не питної якості. А подавати її все одно будуть за графіком (кількість води у водоймах, які розглядають, недостатня, аби одночасно забезпечити водою усі населені пункти).
“У нас Мирноград та Покровськ зараз отримують воду за графіком “3-1-3”. Тобто три дні отримують по черзі. Спочатку Покровськ, потім Мирноград. І один день це для заповнення водогону.
Зараз працює наша шахтна установка з фільтрувальної станції, яку ми побудували рік тому. Вона трошки надає води, але недостатньої кількості.
Крім того, організовуємо підвіз питної води. Звернулись до міжнародних організацій по допомогу, збільшити кількість ємностей для питної води. Вони є на території цих міст, але їх недостатньо. Тому що ми ж воду раніше подавали кожного дня, а зараз два рази на тиждень. А коли були ремонтні роботи по цій шахтній установці, зовсім ці міста залишилися без води”, — розповіла Лариса Гусева.
Також у містах, які раніше забезпечувало водою Карлівське водосховище, бурять свердловини, звідки місцеві набирають технічну воду.
Нагадаємо, Карлівське водосховище забезпечувало водопостачання Курахового, Селидового, Новогродівки, Покровська та Мирнограда.
25 травня 2023-го російські загарбники знищили греблю Карлівського водосховища, від чого під загрозою затоплення опинилися селища Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2. Від моменту удару рівень води у сховищі почав спадати, що завадило роботі місцевої фільтрувальної станції та змусило місцеву владу шукати альтернативні джерела води, зокрема в місцевій адміністрації заявили, що розглядають інші водосховища.