Зображення до посту Нересницька сільська рада на Закарпатті блокує переселення 36 ВПО у вже готове приміщення, — “Схід SOS”
Координаторка ремонтно-будівельних робіт "Схід SOS" Ірина Серченко під час ремонту в приміщенні майбутнього притулку в Нересниці. Фото: "Схід SOS"

Благодійники закликають Нересницьку сільраду до мирного розв’язання суперечки з утриманням прихистку для переселенців, відремонтованого “Схід SOS”, адже в Україні критично не вистачає таких місць розміщення маломобільних ВПО.

 

Про це повідомив координатор напрямку евакуації благодійного фонду “Схід SOS” Ярослав Корнієнко у своїй колонці на “Українській правді”.

Корнієнко пише, що “Схід SOS” займається не лише евакуацією цивільних жителів із прифронтових громад, а й намагається забезпечити найбільш вразливих з них житлом та необхідним доглядом після евакуації.

Для цього благодійники шукають закинуті будівлі в умовно безпечних регіонах України, домовляються з місцевою владою про підтримку, ремонтують будівлі та заселяють туди переселенців, яким необхідний догляд. “Схід SOS” вже ввела в експлуатацію дев’ять таких установ, де прихисток знайшли 400 людей літнього віку. Також триває ремонт ще чотирьох закладів для 180 переселенців.

Однак із запуском прихистку в селі Нересниця, що на Закарпатті, в організації виникли неочікувані складнощі. У “Схід SOS” кажуть, що вони відремонтували власними силами приміщення закинутого інтернату, але сільська рада Нересниці, попри підписаний договір з благодійниками, відмовилася виділити гроші на утримання закладу (заробітні плати персоналу та комунальні послуги).

У сільраді, кажуть у “Схід SOS”, мотивують своє рішення тим, що громада має більш нагальні потреби, зокрема ремонт доріг. На відновлення колишнього приміщення інтернату в Нересниці благодійники витратили 7 млн грн, воно може дати прихисток 36 маломобільним переселенцям, частина з яких чекає свого переїзду в тимчасовому житлі в Дніпрі. 

““Схід SOS” створив понад 500 місць у геріатричних закладах, також підтримує Центр тимчасового розміщення для людей з інвалідністю “Океан добра” у місті Дніпро, проте цього недостатньо. Кожне місце в закладі в Нересниці — це шанс зберегти людину, яка постраждала від російської агресії в умовах повномасштабної війни РФ в Україні”, — додав координатор напрямку евакуації благодійного фонду “Схід SOS” Ярослав Корнієнко, підкреслюючи, що благодійники винесли конфлікт у публічну площину виключно для розголосу та пошуку мирного врегулювання.

Нагадаємо, з Курахівської громади побільшало охочих евакуюватися за останні два місяці. У місцевій владі кажуть, що це сталося через посилення російських атак по житлових кварталах.


Завантажити ще...