Щодня о 9 ранку ми вшановуємо пам’ять усіх, чиє життя забрала загарбницька війна Росії проти України. 22-річні Ксенія і Давид Епельман загинули 13 червня внаслідок нічної атаки росіян по Кривому Рогу. Вони спали вдома, коли у їхній будинок влучила ракета окупантів.
За освітою Ксенія та Давид — педагоги. 3 червня минулого року вони одружилися, а незадовго до загибелі відзначили першу річницю весілля.
Ксенія працювала у Криворізькій гімназії №108 вчителькою-асистенткою. Вона була єдиною дитиною у своїх батьків.
“Оксана тільки в тому році закінчила магістратуру, була дуже перспективною, мала дуже багато планів. Її дуже любили діти. Вона була вчителькою англійської мови та початкових класів, працювала вчителькою-асистенткою. Займалась з особливими дітками, про неї дуже гарно відгукувались батьки учнів. У нашому закладі вона працювала лише перший рік… У дітей очі горіли від радості, коли вони бачили її”, — у коментарі “ТСН” розповіла в.о. директора Криворізької гімназії №108 Людмила Стешина.
Криворіжанка Дарина, яка водила свою дитину на заняття до Ксенії, каже, що дівчина була талановитою педагогинею.
“Ми навчалися у неї вдома, саме в цьому будинку, куди влучила ракета. Її перший поверх… Пані Ксенія була дуже добра, чуйна, незрівнянна викладачка. Не можемо осягнути втрату…”, — розповіла мама учня загиблої Дарина у коментарі платформі “Меморіал”.
За даними голови міської військової адміністрації Олександра Вілкула, Давид Епельман був торговим підприємцем. Крім основної роботи, подружжя займалося волонтерством.
“Подружжя мало багато планів на життя та мріяли про власних дітей. Оксана та Давид завжди знаходили час, аби допомогти ЗСУ, долучались до плетіння маскувальних сіток для військових на фронт”, — пише посадовець.
Подружжя мешкало на першому поверсі п’ятиповерхівки, у яку влучила російська ракета. За словами керівниці Ксенії Людмили Стешиної, від удару спочатку загинув Давид, а дружина продовжувала його кликати.
“Є інформація, що першим загинув її чоловік, а вона ще довго кричала, вигукуючи “Давид! Давид!”. Потім згоріла і вона”, — каже Людмила Стешина.
Загалом через ракетну атаку по Кривому Рогу 13 червня загинули 13 цивільних.
Світла пам’ять.