Співмешканець померлої замість того, щоб повідомити про смерть, зачинився у квартирі. Чому тіло може пролежати у морзі ще довше та куди звертатися сусідам, аби позбутися неприємних запахів у під’їзді – пояснюємо в матеріалі.
Інцидент стався нещодавно в одному з будинків по вул. Василя Першина.
“Ситуація дуже дивна. У цієї жінки є співмешканець, і весь цей час він просидів з її тілом в одній квартирі: вона в одній кімнаті, він – в іншій. Навіть зараз він не виходить звідти”, – розповідає Вільному радіо донька мешканки цього будинку Ольга Новохатня.
Про те, що жінка померла, сусіди дізналися вже за запахом. Близько тижня тіло лежало у спекотній квартирі. Забрали його лише 31 липня.
“Приїхали її виносити, відчинили вікно, а двері підперли пляшкою, щоб не зачинялися. Сморід був нестерпний. Потім той чоловік все ж зачинив двері, але суттєво це ситуацію не врятувало. Люди обробили під’їзд хлоркою, щоб хоча б нею пахло”, – говорить Ольга.
За її словами, сусіди викликали працівників ЖКГ, аби ті провели дезінфекцію у квартирі померлої та під’їзді. Але ті так і не прийшли.
Як пояснили нашим журналістам комунальники, заявку від мешканців будинку вони отримали та зареєстрували. Але максимум, що вони можуть зробити – провести обробку від коронавірусу. На це доведеться чекати до п’ятниці, 6 серпня.
Зазначимо, якщо труп лежить у зачиненій квартирі, варто викликати поліцію.
“Ми можемо обробляти лише місця загального користування: під’їзди, підвали, горища. Цієї п’ятниці ми прийдемо та обробимо той під’їзд, але розчином від коронавірусу. Така заявка у нас є”, – кажуть у комунальній службі.
57-річну померлу привезли до Бахмутського бюро судово-медичної експертизи. Точної причини смерті встановити не змогли – завадили зміни, які відбулися з тілом за тиждень.
“Якихось ран, саден, переламів не було виявлено, що дозволяє виключити смерть від даного роду травм. Скоріш за все, жінка померла в результаті якогось захворювання, ознаки якого були знищені під час гниття. У таку спеку це доволі часте явище”, – пояснює завідувач Бахмутського відділення судово-медичної експертизи Руслан Федонюк.
Такі тіла перед транспортуванням у морг комунальники мають обов’язково класти у санітарний пакет. Але трупи часто привозять незапакованими, як і цього разу, зазначає Федонюк.
Співмешканець померлої до моргу не приходив, тому її тіло лежить там як незатребуване.
“За законом такі тіла мають зберігатися в нас не більше ніж 3 дні. Але практика показує, що вони можуть лежати місяць-півтора, тим паче в нас холодильник вже п’ятий місяць не працює. Зараз ще все стало складніше: раніше ми просто дзвонили в комунальну службу, і вони забирали тіло. А тепер треба повідомляти про це в поліцію, поліція пише листа у виконком, а там, як правило, цього листа з другого поверху на четвертий підіймають по 5-7 днів. Далі вони розглядають звернення, дають указівки комунальній службі, а в них ламається трактор чи екскаватор, щоб вивезти тіло або викопати могилу, або їм нема коли”, – каже Руслан Федонюк.
Тож тіло, яке й так провело на спеці багато днів, через бюрократію може пролежати ще довше.
Читайте також: