Дві оселі в окупації, нова квартира в Івано-Франківську, два авто та дві земельні ділянки — про це та інше майно своєї родини відзвітував у декларації народний депутат з Маріуполя Сергій Магера. За минулий рік він отримав понад 600 тис. грн зарплати та трохи більше ніж 640 тис. грн “депутатських” відшкодувань. Розбираємося у статках парламентаря та його родини.
Дані про доходи та майно народного депутата Верховної Ради журналісти Вільного радіо дізналися з Єдиного державного реєстру декларацій.
Згідно з декларацією, Сергій Магера прописаний у Маріуполі, зараз живе в Івано-Франківську. Він одружений на Наталії Луковниковій.
Дві квартири, якими володіє дружина нардепа з 2004 та 2008 років, знаходяться в тимчасово окупованому Маріуполі. Одна з них у спільній власності Наталії з Антоном Луковніковим й Аллою Леонт’євою.
Також дружина Сергія Магери має дві земельні ділянки в селищі Талаківка Маріупольського району: площею 594 квадратні метри та 600 квадратних метри. Їх, згідно декларації, вона придбала в 2018 році за 12 тис. грн і 28 тис. грн.
Сам посадовець володіє квартирою площею 78,2 квадратних метрів в Івано-Франківську. Її він придбав у вересні 2023 року за 1,1 млн грн. У цьому ж місті родина має гараж, який дружина придбала у 2022-му за 155 тис. грн.
У подружжя є дві автівки:
За 2023 рік на посаді нардепа Верховної ради Сергій Магера заробив 641 472 грн. Ще 644 160 грн йому виплатили як відшкодування, пов’язане з виконанням депутатських повноважень. Також він отримав 90 тис. грн компенсації за проїзд.
Також в Україні депутатам компенсують вартість проїзду, оренди житла або проживання в готелі.
Упродовж 2023-го посадовцю нарахували й 216 982 грн пенсії.
Крім цього, подружжя отримало відсотки від АТ “Перший український міжнародний банк”: Сергію Магері виплатили трохи більше ніж 3 млн 305 тис. грн, а його дружині Наталії — 142 126 грн.
На банківських рахунках нардеп зберігав торік 21,7 млн грн, 307 євро, а його дружина — 1,1 млн грн. Також подружжя декларує й заощадження:
Зауважимо, торік Сергій Магера пропустив щонайменше два голосування у Верховній Раді: коли ухвалили визнання освіти, яку здобули в окупації, а також передачу отриманого з військових частин ПДФО з місцевих бюджетів до державного.
За перший рік повномасштабної війни нардеп взяв участь у більш ніж 69,8% голосувань. Також депутат періодично з’являвся в ефірах загальнонаціональних телеканалів. Окрім цього, 5 жовтня 2022 року Магера увійшов до складу Комітету з питань екологічної політики та природокористування.
Відтепер до 31 березня цього року держслужбовці повинні задекларувати свої доходи, отримані торік. Лише деякі категорії, зокрема посадовці, які перебувають на тимчасово окупованих територіях і військовослужбовці Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ЗСУ, УДО й інших військових формувань, можуть зробити це пізніше.
Також на сайті Вільного радіо ви можете дізнатися, про що звітують інші посадовці Донеччини: