У четвер, 11 січня, Міноборони підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Це сталося всього за кілька годин після відкликання попереднього варіанту документа, який викликав чималий резонанс у суспільстві.
Про це написав у Фейсбуці очільник Міноборони Рустем Умєров.
Кабінет міністрів 11 січня офіційно відкликав законопроєкт про вдосконалення мобілізації – про це свідчать дані сайту Верховної Ради. Та вже за кілька годин очільник оборонного відомства заявив, що є нова редакція з врахуванням пропонованих змін.
“Наша команда вже підготувала нову редакцію законопроєкту з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Готові виносити його на погодження Уряду найближчим часом“, — повідомив міністр.
Умєров уточнив, що над мобілізаційним законопроєктом працювали пів року представники всіх фракцій парламенту, команди Міністерства оборони, Генерального штабу та низки інших міністерств та відомств. Після реєстрації документа у парламенті разом з командою Міноборони, Головнокомандувачем Залужним, Начальником Генштабу Шапталою брали участь в обговореннях та закритих нарадах.
“Зараз критично важливі для держави питання мобілізації, військового обліку та проведення ротацій — політизуються та гальмуються. Це неприпустимо в часи великої війни“, — резюмував міністр оборони, наголосивши, що всі застереження “почули та врахували”.
Втім тексту змін для аналізу наразі ще в публічному доступі немає.
Нагадаємо, 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”. Документ передбачав вдосконалення мобілізації та військового обліку, зменшення призовного віку та уточнення щодо людей, які мають право на відстрочку. За посиланням вище ми розповіли детальніше, що могло б змінитися.
Окремі положення викликали чималий резонанс у суспільстві, відтак радник Офісу президента Михайло Подоляк, запевняв, що законопроєкт про мобілізацію винесуть на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін.