Підтримати
медпрацівники з рентгеном легенів
Фото з відкритих джерел

Лише недавно ці лікарні приймали щодня десятки нових пацієнтів з серйозними проявами коронавірусної хвороби. А зараз таких хворих з цих громад направляють в лікарні Бахмута чи Костянтинівки.  


Про це Вільному радіо розповіли головний лікар Світлодарської багатопрофільної лікарні планового лікування та директор Торецької міської лікарні. 

“Є розпорядження департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА які лікарні входять у першу чергу (стаціонарного лікування хворих на COVID-19,  —  ред.), які у другу, які у третю. Нам сказали: з червня місяця ви у 3-й черзі”, — розповідає в коментарі Вільному радіо директор Торецької лікарні Сергій Халаїмов.  

Для довідки:
З червня НСЗУ затвердила новий перелік закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, в ньому 257 лікарень. Деякі з них залишаються опорними. Інші, т.зв. лікарні “другої хвилі”, можуть залучати до лікування пацієнтів з COVID-19. Їх будуть або виключати з мережі (якщо показники захворюваності знижуватимуться), або їх будуть розширювати (за рахунок лікарень 3-ї хвилі). Таку оптимізацію провели тому, що значно знизились епідпоказники захворюваності: на кінець травня з понад 71 тис ліжок, виділених для лікування COVID-19, були зайняті близько 20 тис ліжок.

Торецька лікарня

Отже, за інформацією Сергія Халаїмова, у цьому закладі вже припинили приймати на стаціонарне лікування хворих з COVID-19. 

“З 1 червня нам закрили пакет стаціонарної допомоги по коронавірусній хворобі. Відвозимо наших пацієнтів у Бахмут або у Костянтинівку. Нових пацієнтів вже не приймаємо, а доліковуємо тих, хто є, та переводимо лікарів на свої місця”, — розповідає директор лікарні. 

Торецька лікарня
Торецька міська лікарня. Фото: Сергій Халаїмов


За словами керівника, їм запропонували приймати породіль, на що держава виділить 80 тисяч гривень фінансування. 

“Ми написали листа: “Відмовляємося від пакету пологів, а беремо оцей, “ковідний”, пакет  (адже у нас вистачає всього персоналу на цей пакет)”,  — зазначив директор лікарні. 

Фінансування на лікування інфекційних хворих більше, тож лікарням вигідніше приймати таких пацієнтів. 

Світлодарська лікарня

Ця лікарня подала документи на контрактування пакету послуг “Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19”, і до 26 червня триває розгляд в НСЗУ цього пакету на відповідність. 

інфекційне відділення у Світлодарську
Інфекційне відділення у Світлодарську, де лікували хворих на COVID-19. Фото: Вільне радіо


“Але в  усній формі відмовили: оскільки немає ще 2-х анестезіологів. У квітні НСЗУ виставила умову, що необхідно прийняти додатково ще 2 лікаря-анестезіолога на повну ставку. Це ж фахівці високого класу, де ж я їх знайду? І хто у Світлодарськ поїде працювати? А оскільки оплати немає, відповідно ми не приймаємо таких хворих”, — пояснює головний лікар Світлодарської лікарні Геннадій Гуржий.

За його словами, лікарня могла б “залишитися” на коронавірусному пакеті послуг, але тоді втратила б інший пакет, в якому задіяні анестезіологи.  

головний лікар Світлодарської лікарні Геннадій Гуржий
Головний лікар Світлодарської лікарні Геннадій Гуржий. Фото: Вільне радіо


“Нам виставили умову: або ви шукаєте ще 2-х анестезіологів, або відмовляєтеся від інших пакетів (хірургічного, наприклад) та залишаєте “ковідний”. Тому ми відмовились від нього, оскільки хірургічний пакет нам дорожчий”, — додає Гуржий.  

Поточна ситуація з коронавірусною хворобою 

13 червня в підконтрольній частині Донецької області не виявили жодного нового інфікованого коронавірусом. 

У Світлодарській громаді, за словами головного лікаря лікарні, епідситуація по коронавірусу зараз набагато краща, ніж навесні.

“Стабільна, нормальна ситуація. Його практично немає: одиниці діагностуємо, транспортуємо таких хворих в Бахмут. Людей з пневмонією  — якщо у них немає COVID-19, то лікуємо таких у нашій лікарні. Якщо COVID-19 у них підтверджується, то таких відправляємо в Бахмут”, — зазначає Геннадій Гуржий.

В інфекційному відділенні Торецька зараз до 15 пацієнтів.  

“В інфекційному відділенні у нас лежить трохи понад 10 людей, з них лише половина з COVID-19. Решта всі вилікувалися від інфекції, але ці  —  “важкі”: ми їх поки не можемо транспортувати”, — зазначає директор закладу Сергій Халаїмов. 

Він запевняє: якщо знадобиться, медики знову зможуть розгорнути 200 ліжкомісць для інфікованих хворих у 2-х лікарнях. Тут зараз працює стільки фахівців, в тому числі й анестезіологів, аби приймати пацієнтів і з інших міст. 

Яка саме епідситуація у тимчасово окупованих районах Донеччини, офіційно невідомо. Представники окупаційної адміністрації у сепаратистських джерелах визнають понад 3 тисячі хворих на COVID-19, які донині не одужали. А ще 1 316 людей нібито продовжують хворіти на пневмонію. Напередодні там за повідомленнями т.зв. “ДНР” тестування у своїй єдиній ПЛР-лабораторії не проводили нібито через її санобробку. 

Загалом в Україні напередодні виявили 420 нових хворих на COVID-19. За даними МОЗ, впродовж доби:

поклали в лікарні 464 пацієнти, 

померли 13 людини, 

одужали 3 328 людей. 

Нагадаємо, зараз всі регіони країни перевели у “зелену” зону адаптивного карантину.

Читайте також:   

 


Завантажити ще...