Підтримати
Хабар. Ілюстративне фото: Вільне Радіо

Держслужбовця зі Слов’янська оштрафували на 40 800 гривень за спробу вплинути на видачу військових документів. За тисячу доларів він обіцяв “поміч” з мобілізацією, але посадовця викрили під час отримання грошей.

Відповідний вирок від 1 травня 2025 року винесли у Словʼянському міськрайонному суді.

Як усе було

За матеріалами справи, наприкінці квітня 2024 року чоловік влаштувався державним службовцем у структуру, яка займається військовим обліком. Його обов’язки включали роботу з обліком військовозобов’язаних. 

Уже в червні він вирішив почати вимагати хабарі від чоловіків, які хотіли оновити дані у військкоматі або отримати документи для відстрочки.

У липні 2024 року до установи, де працював посадовець, прийшов чоловік, аби оновити облікові дані та оформити бронювання на роботі. Під час зустрічі держслужбовець нібито запропонував йому “домовитися” за 1000 доларів. Обіцяв підготувати потрібні документи, зокрема направлення на медкомісію та довідку, яка дає змогу вільно пересуватись територією України.

Протягом кількох місяців (липень — жовтень) він неодноразово зустрічався з цим чоловіком і нагадував про свою пропозицію. А 17 жовтня знову прямо сказав: 1000 доларів — і він організує вплив на посадовців, які мають видати повістку з потрібною відміткою.

Наступного дня, 18 жовтня, біля тимчасової будівлі структури, яка займається військовим обліком, він передав повістку з підписами керівників. У цей момент чоловік, який уже співпрацював з правоохоронцями, передав йому обумовлену суму — долари були мічені.

Посадовця затримали одразу. Йому інкримінували одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення інших службовців (частина 2 статті 369-2 ККУ).

Що вирішив суд

Уже 1 травня 2025 року підозрюваний підписав угоду з прокурором. Він визнав свою вину, погодився на призначене покарання і підтвердив, що зробив це добровільно. Його адвокат також запевнив, що угоду уклали чесно та свідомо. 

Суд затвердив домовленість — посадовцю призначили штраф у розмірі 40 800 гривень (це 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Ці кошти мають надійти до держбюджету.

Водночас заставу у розмірі 242 240 гривень, яку за посадовця внесли ще в жовтні після затримання, суд залишив чинною до моменту, коли вирок набуде законної сили. Це — запобіжний захід, щоб обвинувачений не втік.

Окрім штрафу, з нього стягнули витрати на експертизи:

  • хімічна — 7 959 грн;
  • технічні — понад 13 тис. грн;
  • почеркознавчі — майже 5,6 тис. грн;
  • експертиза відео й аудіо — 11 938,50 грн.

Загалом обвинувачений має сплатити понад 38 тис. грн.

Раніше ми розповідали, що на Донеччині затримали командира, який нібито організував схему з фіктивними “бойовими” виплатами. У ДБР  кажуть, що офіцер вимагав від підлеглих щомісячні так звані “відкати” по 40 тисяч гривень — це за нарахування підвищених виплат. Їх військові отримували за нібито участь у боях упродовж місяця. 


Завантажити ще...