Документ про автокефалію Української православної церкви київського патріархату отримає Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.
Зазначу, що він досить молодий, новому церковному лідеру, якого в миру звати Сергій Думенко, – 39 років. І він уже давно відомий в релігійних колах, як права рука голови української православної церкви київського патріархату Філарета. Епіфаній – доктор богословських наук, філософ, та вже вісім років керує Київською богословською академією.
Всього в соборі брали участь представники УПЦ Київського патріархату, до складу делегації увійшли 42 архієрея і з ними по одному священнику та одному мирянину. Загалом 126 делегатів. Були і священики московського патріархату. Однак їх за це вже покарали: в російській столиці заявили, що вони більше не належать до їх представників.
Зазначу, обирали голову української православної церкви в закритому режимі, в президії серед священників був також президент України Петро Порошенко. Голосували у два тури. Тривало це майже всю суботу.
Офіційно ім’я предстоятеля української православної церкви назвали перед площею людей з усієї України. Вони з самого ранку п’ятнадцятого грудня чекали під стінами софійського собору. Президент привітав українців зі створенням єдиної церкви і обранням її предстоятеля.
“Дозвольте зараз представити вам її новообраного предстоятеля — Митрополита Київської всієї України — Епіфанія” ,— зазначив Гарант.
Саме обраний Епіфаній на початку січня разом з Президентом України поїде в Константинополь, щоб отримати священний документ — томос.
“Дорогі браття і сестри у Хресті, сьогодні і справді історична подія, ми зуміли об’єднати три гілки історичного православ’я в єдину помісну православну церкву”, — подякував вірянам новий настоятель УПЦ.
Таким чином, Українську Православну Церкву остаточно визнали канонічною, а перехід Київської метрополії до РПЦ в 17 столітті — є незаконним.
Я нагадаю, що за створення окремої української церкви священнослужителі боролися ще з 90-х. Однак московські попи лише називали тих, хто відокремився у київських патріархат розкольниками. Та на початку вересня цього року Вселенський патріархат призначив своїх екзархів у Києві. У Російській православній церкві таке рішення розкритикували і назвали “вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”. В результаті все ж вдалось прийняти довгоочікуване для частини вірян рішення.
Додам, що автокефалія Української православної церкви київського патріархату — значний важіль впливу, адже в церквах московського патріархату вірянам постійно нагадують, що священики київського патріархату ㅡ розкольники.