Підтримати
Від початку року близько 120 мешканців Бахмута потрапили в травматологію через ожеледицю
Фото: з відкритих джерел

Лід скував вулиці міст регіону. Через необережне падіння можна серйозно травмуватися. В якому стані дороги та тротуари в Бахмуті, скільки людей від початку року вже постраждали від ожеледиці та як не стати жертвою морозної погоди — розбиралися наші журналісти.

 

Нещодавно на зміну морозам на Донеччині прийшла короткочасна відлига, але вже скоро тала вода замерзла й перетворилася на небезпечний гладкий лід. На проїжджій частині з цим впорались, а от тротуари багато де залишаються непосипаними. У Бахмутському комбінаті комунальних підприємств визнають: працівників у цю “гарячу” пору не вистачає.

Тротуари посипаються тільки ті, які закріплені за комбінатом. За нами закріплене не все місто, в першу чергу це парки та сквери. На кожну ділянку, закріплену за комбінатом, людей не вистачає. Ми кожного місяця, майже кожен тиждень даємо оголошення, щоб люди йшли до нас працювати”, — розповідає в коментарі Вільному радіо начальник Бахмутського комбінату комунальних підприємств Іван Войтенко.

За такої ожеледиці легко послизнутися, впасти й травмуватись. Через це лід на тротуарах додає роботи не лише комунальникам, а й лікарям.

З початку нового року за допомогою звернулися близько 120 осіб саме внаслідок падіння на льоду”, — коментує завідувач травматологічного відділення Бахмутської багатопрофільної лікарні Дмитро Бондар.

Але лід є небезпечним не тільки на вулицях, а й на водоймах. Багато людей під час морозів виходять на лід: хто на зимову риболовлю, хто покататися на ковзанах, а хто просто з цікавості. Аби після такого “морозного” відпочинку повернутися додому цілим та неушкодженим, треба знати правила безпеки на льоду. Їх Вільному радіо розповіла провідна інспекторка відділу організації профілактичної роботи Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Юлія Олійник:

  • Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам не відомі;
  • Не виходьте на лід поодинці та в нічний час, а вирушаючи рибалити, попереджайте рідних, куди йдете;
  • Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь його товщину на водоймі й виходьте на льодовий покрив, якщо він досягне хоча б 7 сантиметрів;
  • Переходити водойму потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях. Перші кроки треба робити, не відриваючи ніг від льоду;
  • Лунки для риболовлі варто робити на безпечній відстані одна від одної;
  • Обов’язково мати при собі міцну мотузку завдовжки 4,5-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим важелем на іншому, а також 2 цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо ви раптом провалитеся;
  • Правильно оберіть одяг і взуття: вони мають бути теплими та комфортними;
  • Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;
  • Забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо також зібрали рекомендації як вберегтися від бурульок. У матеріалі є й поради кому скаржитись, якщо ви або ваше авто постраждали в негоду.

Читайте також:


Завантажити ще...