До виборів очільника України залишається все менше часу, тож усі кандидати на повну піарять себе та привертають потенційних виборців. Хто що обіцяє та хто що приховує — розбираємо наступну п’ятірку зареєстрованих учасників президентських перегонів.
Керувати державою хоче Носенко Сергій Михайлович.
Йому 49 років і він економіст. На сьогодні він виконує обов’язки старшого керівного директора ТОВ “Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна”, яке займається консалтингом й антикризовим управлінням у різних галузях. Крім цього, він є одним із керівників партії “Справедливість”, проте на вибори президента йде як самовисуванець.
Згідно з декларацією, чоловік одружений, має двох дітей. У власності його родини дві квартири в Києві, дві земельні ділянки в його передмісті та чотири автомобілі (два Land Rover і два Porsche).
На банківських рахунках у сімейства загалому 917 дол., 191 євро і близько 246,7 тис. грн. Готівкою вони зберігають значно більші суми: 50 тис. дол., 40 тис. євро і 1 млн грн.
Відповідно до передвиборної програми, Носенко хоче досягти економічної свободи країни, гарантує безпеку громадян, виступає за право на вільне володіння окремими видами вогнепальної зброї. Боротися з корупцією планує “виключно інституційними та економічними шляхами”. Зокрема, збільшити кількість прокурорів.
Про методи та строки виконання своєї програми кандидат не згадує.
Повний текст програми читайте тут.
Виявив бажання стати президентом Петров Володимир Володимирович. Він — 41-річний безпартійний продюсер “Люмпен продакшн”, тож йде на вибори президента як самовисуванець.
Згідно з декларацією, Петров володіє трьома земельними ділянками під Києвом, будинком у Бучі й квартирою у Києві. З цінного майна Володимир Володимирович задекларував картину, вартістю 160 тис. грн та два автомобілі – Porsche і Chevrolet.
При цьому доходи Петрова становлять дві зарплати з власних установ на загальну суму 123,8 тис. грн на рік. Готівкою він зберігає 30 тис. дол. і 8,4 тис. грн. На банківських рахунках – 76,4 тис. дол. і майже 26 тис. грн.
Зазначимо, 29 листопада 2018 Петрова і ще одного блогера Олександра Барабошка затримали в рамках розслідування, яке веде Слідче управління СБУ у Києві та Київській області. Вони фігурують у справі про нібито домагання до студентки КПІ Наталі Бурейко. Це гучна справа про нібито домагання високопосадовця МВС Олександра Варченка до студентки Наталії Бурейко в соцмережі тіндер. Пізніше з’ясувалось, що це була запланована провокація і її організацією, за даними слідства, займались політтехнологи. Петрову інкримінують порушення недоторканності приватного життя Варченка.
Передвиборчі обіцянки цього кандидата досить гучні. Хоча зайняли усього одну сторінку. Зокрема, якщо він стане президентом, то обіцяє забезпечити українцям право на щоденний безоплатний хліб кожному громадянину України, на безкоштовний інтернет у конкретних щоденних і щомісячних лімітах, скасування кримінальної та адміністративної відповідальності за крадіжку харчових продуктів на суму до 1 000 гривень, ліквідацію державного Пенсійного фонду, оголошення України православною державою і таке інше. Методів своїх кандидат розписувати не став.
Повний текст можна переглянути тут.
Хоче на другий термін чинний президент України — Порошенко Петро Олексійович. Йому 53 роки, він підприємець, мільярдер, і такий собі філантроп. На вибори йде як член партії “Солідарність”.
У декларації Порошенко зазначив, що йому належить будинок під Києвом, п’ять земельних ділянок і три квартири. Окрім цього, він – власник 84 картин, колекції з 6 скульптур 19-20 століть, п’яти годинників і дорогоцінних запонок. Чималою колекцією ювелірних виробів і дизайнерських сумок володіє також і дружина Порошенка Марина.
Автопарк у сім’ї Порошенка скромний – по одній машині на Петра Олексійовича, його дружину, двох доньок та сина. Сам президент їздить на Mercedes-benz, такі ж авто у дітей.
Загальна вартість цінних паперів, якими володіє Порошенко, – майже 29 млн грн. З доходів – зарплата, відсотки і банківський переказ, що в сумі склало 16,6 млн грн.
Обіцяє чинний президент багато чого, зокрема і виконати те, що не встиг протягом останніх п’яти років. Серед цілей кандидата на майбутнє: досягти високих стандартів життя людей; знайти в ЄС і НАТО допомогу в розвитку економіки всієї держави і регіонів; безпеку і захист держави.
Повний текст програми за посиланням.
Наступний кандидат — Ригованов Руслан Олександрович, йому 45 років і він виконує обов’язки начальника Державного підприємства “Севастопольський морський рибний порт”. Безпартійний, на вибори йде як самовисуванець.
Народився Ригованов у Донецькій області – його рідне місто Горлівка, нині не підконтрольне українському уряду. Відповідно, тепер він проживає в Києві.
Згідно з декларацією про доходи за 2017 рік, сімейство Ригованових володіє квартирою та офісом у Горлівці та двома недорогими автомобілями (Сhevrolet і ГАЗ). Все оформлено на дружину кандидата в президенти.
Цікаво, що Ригованов деякий час був помічником депутата парламенту Наталії Веселової із фракції “Самопомочі”, однак ще у 2015 році вона його звільнила від цих обов’язків і не приховувала, що причиною стала його участь у політичних шоу на російських телеканалах.
Обіцяє цей кандидат еволюційний розвиток суспільства; залучення громадян до безпосереднього керування власним майбутнім, формування збалансованої системи соціальних послуг. Також гарантує перетворити Україну в країну соціальних інновацій.
Переглянути програму можна тут.
І ще один кандидат у президенти на цих виборах — Соловйов Олександр Миколайович. Він також з Донеччини, але з Покровська. Член партії “Розумна сила”. Саме ця партія висунула Соловйова на вибори.
Згідно з декларацією, Соловйову належить тільки будинок у Покровську та земельна ділянка там само. Три квартири в Києві – виключно у власності дружини, як і автомобіль Audi Q7.
Соловйову довелося подавати документи двічі. У перший раз Центрвиборчком відмовився реєструвати його, тому що в програмі кандидата знайшли ознаки сепаратизму.
У своїй програмі кандидат наголошує на важливості відновлення контролю над ділянкою україно-російського кордону без зайвих військових втрат і об’єднання країни. Хоча конкретних планів щодо реалізації цього пункту не називає. Серед іншого Соловйов також хоче за свого можливого президентства підготувати законопроект “щодо скасування бездумних «реформ» і незаконної люстрації, повернення в силові органи професійних і досвідчених кадрів”.
Вам буде цікаво: