Дві жінки та чоловік буцімто погодилися на співпрацю з окупантами та очолили псевдовідділи окупаційних адміністрацій у трьох містах на окупованій Донеччині. Наразі їх оголосили в розшук.
Про це повідомила пресслужба Донецької обласної прокуратури.
Правоохоронці встановили, що у травні 2022 року жителька Маріуполя погодилася співпрацювати з окупантами та обійняла посаду псевдоначальниці капітального ремонту “Управління житлово-комунального господарства т.з “ДНР”. На своїй посаді жінка нібито представляє інтереси окупантів в органах “державної влади” та “місцевого самоврядування”. Підозрювана, кажуть в прокуратурі, займається зберіганням та обліком документів псевдоустанови.
Її колега у серпні того ж року очолив сектор у псевдовідділі “ЖКГ й будівництва адміністрації Волноваського району” у т.з “ДНР”. Чоловік буцімто розробляє муніципальні програми та обіцяє жителям відновити дороги, мости та житловий фонд, який російські загарбники самі ж зруйнували.
Ще одна підозрювана — мешканка Світлодарська, яка у травні 2022 року очолила так званий “Відділ бухгалтерського обліку та звітності” в окупаційній адміністрації міста. У прокуратурі запевняють, що жінка працює за методичкою федеральних законів про муніципальну службу в Росії. Покладаючись на ці “закони”, вона використовує матеріально-технічну базу захопленої установи та погоджує фінансові документи на користь окупантів.
Наразі усім трьом повідомили про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) та оголосили в розшук. Їм загрожує до 10 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років. Крім того, майно підозрюваних можуть конфіскувати.
Нагадаємо, чоловіка, якого підозрювали у наведенні російського обстрілу на піцерію Ria Pizza в Краматорську, визнали винним у державній зраді.
Крім того, Кабмін пропонує розглядати справи обвинувачених у тяжких злочинах колегією з трьох суддів лише інколи. Наразі справи усіх, кому загрожує понад 10 років тюрми, обов’язково розглядає колегія з трьох суддів. Урядовці ж пропонують змінити це: зробити не обовʼязком, а лише можливістю, про яку може попросити обвинувачений у важкому злочині.