У всеукраїнському конкурсі змагаються блогери, ресторани, парки й цілі міста. Ви можете підказати журі, хто з номінантів найбільше заслуговує на перемогу. А ми розповімо про кожного з конкурсантів від Донеччини.
Щорічною премією Ukraine Tourism Awards відзначають людей та установи, які покращують сферу туризму в Україні.
До визначення переможців можете долучитися й ви. Голосування триватиме до 15 грудня. Після цього експерти обиратимуть найкращих з-поміж фіналістів. Переможців цьогорічної премії оголосять 17 грудня.
На участь у конкурсі подалися майже 150 учасників з усієї країни. Серед них є 10 номінантів з Донеччини.
У категорії “Найкращий природний парк” Донецьку область представляють два учасники: Національний природний парк “Меотида” та Регіональний ландшафтний парк “Краматорський”.
Національний природний парк “Меотида”, який створили у 2000 році — це один із наймолодших парків України. Територія парку охоплює велику ділянку землі у Маріупольському районі, а також узбережжя й акваторію Азовського моря. Тут є багато заток, озер і лиманів. Також на території парку можна знайти понад 60 пам’яток археології та культури, фрагменти традиційної забудови українців, греків та донських козаків. Окрім пишної флори, вражає й тваринний світ парку: лише птахів тут понад 250 видів.
Детальніше про парк читайте на Facebook-сторінці організації. А віддати свій голос за “Меотиду” ви можете за посиланням.
Регіональний ландшафтний парк “Краматорський” заснували у 2004 році. Він складається з 5 окремих локацій. Гуляючи парком, можна зустріти чимало червонокнижних тварин і рослин.
Також на території парку є “Візит-центр”, обладнаний дитячим майданчиком, альтанками та всім необхідним для сімейного відпочинку.
Детальну інформацію про парк шукайте на сайті за посиланням.
Проголосувати за РЛП “Краматорський” можна у відповідній номінації тут.
У категорії “Місто мого серця” від Донеччини за першість змагається Маріуполь. Взагалі це місто можна шість разів зустріти в різних категоріях цієї премії.
Маріуполь сьогодні — найбільше й найрозвиненіше з міст Донеччини, розташованих біля моря. Це не лише індустріальне, а й курортне місто. З початком війни Маріуполь став фактично другою “столицею” регіону. Людина, яка завітає сюди, завжди зможе знайти для себе щось нове й цікаве.
Візитівку міста з переліком всіх туристичних локацій шукайте за посиланням. А ось тут можете віддати свій голос за Маріуполь.
В категорії “Найсмачніший ресторанний борщ” представлений маріупольський ресторан “Stone Restobar”. Борщ з телячою щокою тут подають в обпеченому качані капусти, поруч на тарілці викладають грінки, а в маленьку мисочку наливають сметану.
Проголосувати за борщ від “Stone Restobar” можете тут.
В категорії “Туристичний гід” від Донеччини змагається Марина Головньова з Маріуполя. Дівчина працює гідом в культурно-туристичному центрі “Вежа” та проводить екскурсії містом українською, англійською та російською мовами.
Свій голос за учасницю з Донеччини можна віддати за цим посиланням.
Ще одна маріупольчанка, яка бере участь у конкурсі — блогерка Аля Шевцова. Дівчина змагається в номінації “Найкращий туристичний медіаблогер”. Її суперники — відомі мандрівники Дмитро Комаров, Євген Синельников та інші.
Проголосувати за дівчину можете за посиланням.
В номінації “Регіональний прорив року” представлені одразу 4 номінанти з Донецької області: ДП “Артемсіль”, КУК “Донецький обласний навчально-методичний центр культури” разом з ГО “Молода барвиста Україна”, проєкт “Шлях, позначений сіллю” та проєкт “Маріуполь — Велика культурна столиця України 2021”. Розповімо про кожного з учасників.
ДП “Артемсіль” — найбільший виробник солі в Україні. Окрім потужної промисловості, підприємство активно розвиває туристичний напрямок. Цього року в соляних шахтах з’явилися два нових туристичних маршрути, останній з яких відкрили кілька тижнів тому.
“Шлях, позначений сіллю” — це проєкт, покликаний показати, що Донеччина та Луганщина мають багату й давню історію, побудовану на видобутку солі. Автори проєкту протягом року розробляли туристичний маршрут, який охопив усі відомі на сьогодні місцеві об’єкти, пов’язані з сіллю. Організатори стверджують: їхній проєкт допомагає мешканцям сходу відчути себе частиною спільної історії та сприяє позитивному іміджеві регіону.
Проєкт “Маріуполь — Велика культурна столиця України 2021” — це театральні, музичні й гастрономічні фестивалі, мистецькі резиденції, художні виставки та перформанси, які відбулися у місті цьогоріч. Їх провели, аби показати, що місто заслуговує на звання культурного центру країни. Загалом упродовж року містяни та гості могли побачити 11 масштабних культурних і розважальних подій.
“Молода барвиста Україна” (номінований разом з Донецьким обласним навчально-методичним центром культури) — це громадська організація, яка допомагає розвивати та реалізувати грантові проєкти в туристичних напрямках на Донеччині. Наприклад, в рамках одного з таких проєктів у селі Ганнівка, що на Донеччині, облаштували “маленьку Грузію”.
Усіх конкурсантів від Донеччини у цій номінації шукайте за посиланням.
Читайте також: