Справу щодо державної зради та колабораційної діяльності очільника Станиці Луганської Альберта Зінченка та двох його заступників передали до суду. Слідство розпочали ще після того, як росіяни зайшли в селище. Тоді в коментарі Вільному радіо один з підозрюваних сам визнав, що залишається працювати в окупації на тій самій посаді. За це фігурантам загрожує до 15 років за ґратами.
Про завершення досудового розслідування повідомляє Служба Безпеки України.
За даними слідчих, вони зібрали “беззаперечні” докази вини трьох посадовців, яких підозрюють у роботі на окупантів після захоплення Луганщини.
Так, серед майбутніх підсудних є колишній керівник Станично-Луганської військово-цивільної адміністрації Альберт Зінченко.
За даними слідчих, після того, як окупанти тимчасово окупували Станицю Луганську Альберт Зінченко підтримав російських загарбників і сам запропонував їм свою допомогу в управлінні.
Так його призначили керувати т.з. “Адміністрацією Станично-Луганського району ЛНР”. 28 березня окупаційні ЗМІ писали, що підозрюваний нібито подякував т.з. “ЛНР” за повернення Російського світу на територію Луганщини та що вони “звільняються від київських силовиків”.
“Ми перші звільнені і перші без жодного пострілу. Від усіх людей можу сказати, що коли по тобі кілька разів проходить лінія фронту, мало добрих відчуттів. Я сподіваюся, що буде мир, буде тиша і нарешті буде все спокійно”, — передавали слова Альберта Зінченко окупаційні ЗМІ.
Додамо, сам Зінченко 2 березня 2022 року Вільному радіо казав, що громаду здав не він, а українські військові.
26 березня того ж року окупаційні ЗМІ розповіли, що очільник Станиці Луганської отримав “громадянство” т.з. “ЛНР”.
Судитимуть також і заступника Альберта Зінченко — Володимиру Макєєву.
За даними правоохоронців, він також погодився співпрацювати з загарбниками та став т.з. “заступником голови Станично-Луганського району ЛНР”.
Заочно опиниться на лаві підсудних і інша заступниця Зінченка, яка також залишились працювати під час окупації, Ірина Костан.
Всі троє підозрюваних, за даними правоохоронці, допомагають примусовій “паспортизації” місцевих жителів, які опинились на тимчасово окупованій території. Слідчі мають дані, що коли місцеві відмовляються отримувати паспорт країни-агресорки, то підозрювані нібито погрожують їм переслідуванням та фізичною розправою.
Крім цього, вони нібито намагаються переналаштувати роботу місцевих підприємств, щоб ті працювали на Росію та змушують керівників сплачувати податки у бюджет країни-агресорки.
Якщо провину фігурантів доведуть у суді, то їм загрожуватиме до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Оскільки підозрювані знаходяться на окупованій території, то судитимуть їх заочно.
Нагадаємо, окупанти захопили Станицю Луганську майже одразу після початку відкритої війни — 26 лютого. До цього повідомлялося, що через обстріли населений пункт був на межі гуманітарної катастрофи.
Читайте також: