Підтримати
Один з вбивць бахмутського активіста Мирошниченка нібито пішов у СЗЧ
Олександр Баришок у СІЗО. Фото: Сергій Мирошниченко

Олександр Баришок, якого визнали винним у вбивстві бахмутського активіста Артема Мирошниченка, нібито самовільно покинув службу. Чоловіка відпустили на волю за умови, що той підпише контракт із ЗСУ. Він мав відсидіти у в’язниці дев’ять років. 

Про це пише брат бахмутського активіста Сергій Мирошниченко. 

Ще у лютому 2025-го суд умовно-достроково звільнив вбивць активіста Артема Мирошниченка — Олександра Баришка та Миколу Барабаша — за умови, що ті служитимуть у лавах ЗСУ за контрактом. За ними мали встановити адміністративний нагляд. 

“Відбувалося тишком-нишком про що дізнався зовсім недавно. Як добровольцю та як колишньому військовому який пробув на фронті два роки дуже сумно усвідомлювати, що поруч із моїми побратимами може опинитися така тварюка.

Бачивши всі шість років знущання з правосуддя та над Україною, вони нібито стали захисниками, але в їхнє каяття та щире бажання захищати Україну Я не вірю, це легальний спосіб уникнути тюрми”, — пише брат загиблого Артем. 

Однак цього місяця один з засуджених втік зі служби. Брат активіста опублікував документ, де зазначається, що Олександр Баришок пішов у СЗЧ й тепер його розшукує поліція. 

Один з вбивць бахмутського активіста Мирошниченка нібито пішов у СЗЧ
Олександр Баришок нібито пішов у СЗЧ. Фото: Артем Мирошниченко

Баришок служив у 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового походу, але 8 квітня нібито самовільно залишив військову частину та зник у Дружківці. На думку Артема Мирошниченка, Баришок може спробувати виїхати до Росії, оскільки там нині начебто живе його матір. 

“Розумію що служити майже немає кому, але не до такого ж аби на службу приймали справжніх вбивць. Ці люди будуть потім отримувати всі плюшки від УБД бити себе в груди що вони захищали країну”, — пише брат активіста з Бахмута. 

Раніше Слов’янський міськрайонний суд Донецької області виніс фігурантам вирок за частиною 2 статті 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) та частиною 4 статті 187 (розбій) Кримінального кодексу України. За сукупністю злочинів суд призначив:

  • Миколі Барабашу — 8 років позбавлення волі;
  • Олександру Баришку — 9 років і 1 місяць позбавлення волі.

Як загинув Артем Мирошниченко та як просувалося слідство

Ввечері 29 листопада 2019 року на активіста Артема Мирошниченка напали двоє неповнолітніх хлопців: 16-річний Микола Барабаш і 17-річний Олександр Баришок. Від тяжких травм Артем впав у кому. 5 грудня 2019 року бахмутський активіст помер, не приходячи до тями. Нападників затримали на наступний день, 6 грудня.

Судові засідання у справі побиття Артема Мирошниченка неодноразово відкладали з різних причин та декілька разів змінювали суддів.

7 грудня, за 2 дні після смерті Артема Мирошниченка у лікарні, Артемівський міськрайонний суд відправив підозрюваного у вбивстві волонтера 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня за цією ж підозрою на 60 днів арештували 16-річного Миколу Барабаша.

Навесні 2020 року розгляд справи перевели до Слов’янського міськрайонного суду. Там судові засідання неодноразово відкладали з різних причин.

Через тривалий лікарняний головуючої судді Любові Мірошниченко її у грудні 2020 замінили на суддю Володимира Старовецького. І хоча, за даними Слов’янського міськрайонного суду, новий головуючий суддя ознайомився з усіма матеріалами справи, судовий розгляд розпочали спочатку.

У вересні 2023 року у справі Мирошниченка втретє змінили склад суду.

Влітку 2024 року підсудним винесли вирок в суді першої інстанції. У вересні 2024 року засуджені за вбивство волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка подали апеляцію на зменшення строку.

У квітні 2025-го стало відомо, що суд вирішив відпустити Олександра Баришка та Миколу Барабаша, бо ті захотіли долучитися до лав ЗСУ


Завантажити ще...